Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Aplikace v Silverlightu 2 se můžou stát přístupnými pro nevidomé uživatele

Aplikace v Silverlightu 2 se můžou stát přístupnými pro nevidomé uživatele

Aplikace vytvořené pomocí Silverlightu 2 mohou být přístupné nevidomým uživatelům pomocí API, které zajišťuje všechny potřebné funkce (např. alternativní text pro obrázky apod.). V tuto chvílu produkční verze běžně používaných screenreaderů toto API nepodporují (proto dnes je obsah vytvořený v Silverlightu dnes nevidomým uživatelům nepřístupný nepřístupný), ovšem podle vyjádření Reeda Shaffnera z Microsoftu na podpoře vývojáři screenreaderů (např. JAWS) pracují a podpora se může objevit v některé z následujících verzí. Přístupnými se nestanou automaticky všechny Silvelight 2 aplikace, ale pouze ty, které vývojáři s ohledem na přístupnost vytvořili (např. vložili alternativní textové popisky pro všechny grafické prvky atd.).

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dean

Takže – MS hodlá uvolnit update/add-on pro Silverlight 2, který umožní přidat podporu pro alternativní výstupní zařízení.

S ohledem na rozšíření Silverlight 2 je to fakt BOMBA. :-)
Kéž by místo toho dodělal funkční binding, lepší podporu web services než basicHttpBinding anebo funkční probublávání eventů v UI.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.