Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Měly by webové prohlížeče podporovat OpenID?

Měly by webové prohlížeče podporovat OpenID?

OpenID je zajímavá technologie pro autentizaci uživatelů a řada velkých internetových hráčů s ní nějakým způsobem koketuje. Nenastal čas, aby ji začaly podporovat přímo webové prohlížeče?

Tuto otázku si klade David Recordon v článku Getting OpenID Into the Browser. Prohlížeče si dnes umí zapamatovat hesla pro jednotlivé služby, ale neměly by si začít pamatovat i OpenID identitu uživatele? (Jen v případě, že si to uživatel přeje, pochopitelně.) A můžeme jít ještě dál. Uživatelé často zůstávají do jednotlivých služeb přihlášeni dlouhodobě nebo i trvale (i to zajišťuje prohlížeč – pomocí cookies), pokud by jednotlivé služby používaly OpenId, mohl by prohlížeč po spuštění vyžadovat z bezpečnostních důvodů od uživatele OpenID autentizaci, teprve pak by jej ke přihlášeným službám pustil. Jsou to všechno zajímavé úvahy, které by určitě přispěli ke zlepšení bezpečnosti na webu. Musely by ale najít podporu i u výrobců prohlížečů.

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
v6ak

Dnes je OpenID ne až tolik pohodlné, jak by asi mohlo být. Sice centralizuji přihlašování (decentralizovaným systémem), ale na druhou stranu musím něco potvrzovat apod.

v6ak

Myslím, že odkaz je dost vystihující i v url: http://jasnapaka.bloguje.cz/747396-flock-s-podporou-openid.php

Cejvik

VeriSign's OpenID SeatBelt
Protect yourself online when using OpenID with VeriSign's OpenID SeatBelt.
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/5133

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.