Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Screen readery a události JavaScriptu

Screen readery a události JavaScriptu

Zprávičky Webdesign

Odečítače obrazovky (screen readery) pracují s webovou stránkou přímo v prohlížeči (tudíž zpravidla i s podporou JavaScriptu), do jaké míry je taková stránka přístupná? Aaron Cannon a Aaron Barker se v článku JavaScript and screen readers nad problematikou zamýšlejí a snaží se nabídnout odpovědi. Autoři testovali dva rozšířené programy JAWS a Window Eyes.

Když na stránce dojde ke změně pomocí JavaScriptu, uživatel se to skrze odečítač obrazovky přímo nedozví. Pokud značka obsahuje událost onclick, uživatel se to dozví (čtečka jej upozorní, že může na objekt „kliknout“) jen pokud se je událost registrována klasickým (starším) způsobem (buď nastavením atributu onclick nebo vlastnosti element.onclick). Pokud registrujete událost dvojklik, uživatel se to nikdy nedozví (a jen obtížně takovou událost vyvolává). Podobně se nelze spolehnout ani na události mouseover, mouseup a mousedown. Tohle a mnohem víc včetně přehledné tabulky najdete v článku JavaScript and screen readers. (Zdroj: 456 Berea Street)

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.