Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Vyjádření W3C pobouřilo popularizátory HTML5

Vyjádření W3C pobouřilo popularizátory HTML5

Zprávičky Webdesign

Nálepky:

Včera zmiňované vyjádření mluvčího W3C, který „doporučuje počkat s nasazením HTML5“, vyvolalo očekávatelný odpor lidí, kteří se popularizací HTML5 zabývají. Svůj nesouhlas vyjádřil Dion Almaer („přemýšlejte spíš, jak svůj web udělat tak, aby technologicky odpovídal roku 2010“) či Remy Sharp („Bullshit!“)

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bauglir

Tak předpokládám, že každý, kdo sleduje vývoj HTML5 + WebApp, vztah W3C k celému procesu apod. si udělá vlastní názor na vyjádření od W3C.
To moje je jednoduché: ignorace :)

juraj

Tiež záleží na tom, o ktorej časti HTML5 hovoríme. Niektorí totiž začali vo veľkom na stránkach napríklad prepisovať div-y na nové sémantické elementy a k tomu museli pridávať javascriptové workaroundy, aby to fungovalo všade – v takýchto prípadoch sa naozaj oplatí s HTML5 počkať.

bauglir

To postrádá smysl. Schopnost prohlížeče, který má uživatel nainstalovaný, zobrazit stránku je takřka dokonale neovlivnitelná kýmkoliv jiným, než uživatelem, nemá noc společného ani s HTML5, ani s W3C, ani s ničím…
Kombinace HTML+CSS+JS je tak náročná, že stále budou prohlížeče, které si prostě s nejnovějšími verzemi neporadí.
Paradigma, že stránka má být přehledná ve všech prohlížečích už prostě neplatí.
Budete čekat, než všichni uživatelé zastaralých/nes­chopných prohlížečů upgradují? Odmítnete některé segmenty HTML5 na příštích 10 let, než budou mít 99% pokrytí?

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.