Přejít k navigační liště

Archiv autora: Lukáš Pazderka

Od roku 2007 jsem pracoval jako technik speciální informatiky a později i lektor nevidomých studentů Masarykovy univerzity ve středisku Teiresiás. Mým úkolem byla správa kompenzačních pomůcek, které v našem středisku využívali hendikepovaní studenti. Jako lektor jsem vyučoval jak pracovat s počítačem, pokud nevidíte, nebo vidíte špatně. Jednalo se o studenty prezenčního i distančního vzdělávání. Při této práci jsem nabral zkušenosti s tím, co tito uživatelé považují za překážky při práci na internetu a jak potřebují web připravit, aby na něm mohli plnohodnotně pracovat. Kromě nevidomých studentů jsem se potkával i se studenty s jinými potížemi, jako jsou třeba neslyšící, nebo uživatelé s motorickým postižením horních končetin.
V roce 2015 jsem nastoupil ve společnosti Seznam.cz jako specialista na přístupnost a měl jsem možnost do problematiky přístupnosti nahlédnout i z druhé strany. Pro kolegy, frontendové vývojáře, návrháře UI a UX a produktové manažery připravuji materiály, tak, aby naše stránky byly, pokud možno přístupné.

Program konference na veletrhu pro programátory Jobs Dev 2019

Celý smysl veletrhu, který se letos koná již potřetí, je umožnit vám nakouknout přímo do programátorských týmů firem a to bez větší námahy a během jediného dne. Souběžně s veletrhem bude probíhat konference s řadou odborných přednášek. Nepůjde o přednášky, jak hledat práci, ale o odborné přednášky pro programátory od českých i zahraničních speakrů.