15 komentářů k článku AMP pro e-mail je venku. V Gmailu, Yahoo mailu, Outlook.com a Mail.ru. Revoluce e-mailu začíná.:

 1. Petr

  Snad se to neujme
  Doufám, že se to neujme.

  Že by konečně nastal ten začátek konce toho podivného přežitku devadesátých let – statických e-mailových zpráv?

  Proč? Na emailu je pěkné to, že odpovídá papíru a když se na něj podívám teď a za hodinu, bude tam to samé. Takhle se bude mail měnit pod rukama a člověk nebude mít možnost se spolehnout, že co vidí, bude platit i zítra.

  Možnosti využití jsou více než zajímavé, nejen pro prodej všeho možného

  No to přesně potřebujeme…

  Už teď mi přijde jako mor html v mailech, kdy lidi používají nesmyslné fonty, barvy, megové obrázky v podpisu a v tom všem se vytrácí obsah, co chtěli vlastně napsat. Pak se dá reply, celé se to sesune, začne to dělat různé hovadiny, nejdou smazat tabulky atd. Když se html vypne, často je to nečitelné. Mělo se povolit jen něco jako markdown, každý by měl možnost si těch pár „tagů“ lokálně nastylovat a bylo.

  1. Martin MichálekAutor příspěvku

   Re: Snad se to neujme
   Odebírání e-mailů je dobrovolná aktivita. Tlačítko „Odhlásit se“ je taky možnost.

   1. Oldisy3

    Re: Snad se to neujme
    Chodí mi spousta mailů kde žádné odhlásit není, mail je stejný, pokaždé jde z jiné stránky, podle hlaviček sem ho vystopoval do cloudu amazonu, napsal sem amazonu report, nestalo se vůbec nic, maily choděj pořád.

   1. Radouch

    Re: Snad se to neujme
    Přesně tak. Poslední, co chci, aby „skončil podivný přežitek 90. let, statické e-maily“.
    Hejbací interaktivní mejly budu mazat rovnou.

 2. JT

  Trochu historie
  „Že by konečně nastal ten začátek konce toho podivného přežitku devadesátých let – statických e-mailových zpráv?“
  Nevím jak autor, ale já jsem na konci devadesátých let dostával dynamické maily v HTML, které obsahovali např. live hlasování se zobrazením výsledků; potvrzování schůzek, včetně zobrazení aktuálního stavu ve sdíleném adresáři zobrazeném přímo v mailu atd.
  Bylo to pěkné, ale z hlediska bezpečnosti nepřijatelné. Jak mailery implementovali postupně různé bezpečnostní omezení, tak toto přestalo být technicky možné.
  O 20let později a objevujeme ameriku. Teď už jen stačí čekat, až se historie bude opakovat a vznikne první exploit, který pomocí AMP získá data uživatele :)…

  1. Martin MichálekAutor příspěvku

   Re: Trochu historie
   V AMP není možné používat autorský JavaScript. To je ta změna.

   1. JT

    Re: Trochu historie
    Je to stále bezpečnostní problém a zakázání autorského JavaScriptu tohle neřeší. Jinak já jsem především reagoval na ten Váš blábol o devadesátkách a potažmo titulek článku, kdy za revoluci vydáváte něco, co tu dávno bylo.

    1. Martin Hassman

     Re: Trochu historie

     Pro použití termínu revoluce je irelevantní dřívější existence kdysi v minulosti (relativně vzdálené a navíc za trochu jiných podmínek), jedná se o aktuální změnu. Revoluci použitou v názvu článku tedy považuji za adekvátní výraz. (A byla by aktuální znovu, kdyby k ní třeba za 20 let i mailu budoucnosti došlo znovu a v bledě modrém.)

     Tímto nevyjadřuji, zda v nás má ona revoluce snad budit pocity pozitivní, negativní, ambivalentní či žádné (zdaleka ne nás každou revolucí zajásáme), pouze opodstatněné použití tohoto termínu. Chybné použití by to bylo jen v případě, kdyby se nic nezměnilo a AMP se nerozšířil (=žádná revoluce). A k tomu může skutečně dojít. Zatím však tipuji přesný opak (opět bez ohledu na druh pocitů).

     1. JT

      Re: Trochu historie
      Už nevím jak víc zdůraznit, že jsem reagoval na větu „…přežitku devadesátých let – statických e-mailových zpráv?“. Od té jsme se dostali k (plácání o) bezpečnosti a teď řešíme přesný význam termínu revoluce. Když Teď někdo založí politickou stranu, která bude hlásat že všechno patří všem, budete to vnímat jako revoluční způsob státního zřízení? Asi ne. A taky to tu bylo… před 30-ti lety.

      1. Martin Hassman

       Re: Trochu historie

       Nereagoval jsem na to, na co jsi reagoval, ale na to, co jsi napsal o titulku, za který jsem odpovědný.

       A nic se na mé reakci nemění.

 3. JT

  Re: Trochu historie
  Ok. Já to jako revoluci nevnímám a je to můj subjektivní pohled.

  PS: My si tykáme? Je možné, že došlo k záměně jmen, protože já nejsem Jarda.

 4. Dežo Lakatoš

  Ptákovina k ničemu
  Ptákovina k ničemu, musel jsem si to pozapínat, pokud zrovna nemám GMAIL ale třeba seznam nebo volny nebo centrum mám smolíka…. to zase bude marketérů….. to se neujme, doufám

 5. JT

  Signed Exchanges (nejen) v AMP
  Když jsem četl o Signed Exchanges, tak jsem si říkal, že to snad nemůžou myslet vážně. Smutné je, že výsledkem je návrh standardu, který se netýká jen AMP. Zdá se, že Mozilla si to (naštěstí) myslí taky:

  https://mozilla.github.io/standards-positions/

  https://tech.slashdot.org/story/19/04/20/0541217/some-cheers-a-few-sneers-for-googles-url-solution-for-amp

  Otázka je, jestli to někdo zarazí, když Mozilla postupně ztrácí svůj vliv? :(

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=22969