13 komentářů k článku Aplikace pro Facebook, díl II. – autorizace:

  1. Michal

   Re: facebok zbytečnost

   Reknete to tem firmam, ktere kvuli nemu zrizuji specielni oddeleni s lidmi, kteri neprogramuji nic jineho a firme vydelavaji

 1. Láďa

  OAuth 2.0

  Chápu že seriál vznikal asi v předstihu, ale aktualizace na OAuth 2.0 je známá už od května, od 1. října vyžadovaná a příklady by s ní měly počítat.

  1. Václav Dohnal

   Re: OAuth 2.0

   Příklady v článku jsou pro OAuth2, viz článek:

   Facebook používá pro zabezpečení Graph API standardní OAuth protokol ve verzi 2…

    1. Michal MájskýAutor příspěvku

     Re: OAuth 2.0

     Máte pravdu, javascriptová autorizace v příkladě skutečně nevyužívá oauth 2. Příklad upravíme. Zajímavostí je, ouath 1 evidentě stále funguje.

     1. Jan Prachař

      Re: OAuth 2.0

      Jo taky jsem si všiml, že asi ještě týden po 1. říjnu fungoval OAuth 1. Nevíte, jak je to teď?

      1. Michal MájskýAutor příspěvku

       Re: OAuth 2.0

       Pořád funguje. Tipnul bych, že většina dříve vzniklých aplikací na 2.0 nepřešla a Facebooku se příliš nechce je všechny odstřelit …

 2. cimenta

  Jak automaticky ukladat "updates" mych pratel?

  Ja si chci napsat aplikaci v php (spoustena cronem), co mi bude ukladat „updates“ my pratel a vybranych „page“ z facebooku do wordpressu jako posts.

  Urcite muzu pouzit neco z prvnich dvou dilu, ale potrebuji poradit, jak na to, protoze mi pripadne, ze vse, co potrebuji nebylo v clancich popsano.

  dik. R

  1. Michal MájskýAutor příspěvku

   Re: Jak automaticky ukladat "updates" mych pratel?

   V první řadě budeš potřebovat patřičná extended permissions (určitě offline access pro spouštění cronem a nějaká pro čtení streamů atd. Pak už půjde jen o to vytáhnout si data pomocí API. Možný problém vidím v tom, že nejspíš nebudeš nikdy disponovat právy na to, aby si mohl číst např. neveřejné statusy tvých přátel (jedině že by si oni sami aplikaci autorizovali).

 3. shneck

  Už jsem zoufalý
  Dobrý den. Asi to neni úplně k tématu a téma samotné je taky pár let staré, ale za zkoušku nic nedám. Mám webovou stránku, FB aplikaci a FB stránku. Potřeboval bych poradit s provedením PHP skriptu, který při přidání předmětu na webové stránky o tom poslal krátkou zprávičku na FB stránky prostřednictvím FB aplikace. Trávím nad tím celý den, v podstatě to funguje, ale jen hodinu po mém přihlášení na FB (krátká životnost access_token). Skript bych potřeboval automatizovaný, bez nutnosti mojeho přihlášení. Nevěděl by si někdo rady prosím?

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3552