7 komentářů k článku Co je to „Mobile First“? Ale doopravdy:

 1. Ivan Nový

  Jak existují normální formy pro návrh relačních databází,
  měly by existovat i normální formy pro návrh designu, v podstatě problém rozvržení obrazovky je analogie problému rozvržení řádků do tabulek. Přineslo by to pak to, že by pak stačilo navrhovat design jen pro mobily, a definovat jednotná konverzní pravidla, která by sloužila k automatickému vygenerování css stylů pro ostatní zařízení, klidně ad hoc. Vynutí si to trend, kdy uživatelé budou na stránky a aplikace přicházet většinou z mobilu a tabletu. Stejně v každé době chtějí mít všichni stránky stejného stylu. Přirozeným způsobem to usnadňuje komunikaci.

 2. jl

  Nightmare
  Webovy design by se mel vratit zpet na zemi. Stranky jsou rok od roku nepouzitelnejsi. Jedinym vysledkem „mobile first“ jsou nevyuzite plochy dosahujici bezne 50 % stranky i vice a na zbytku je nasazena spousta hejblatek a klikatek slouzici k odkryti zbytku rozectene vety. Vse pochopitelne vyzadujici Javascript a dalsi zhuverilosti.

 3. asdf

  Re: Nightmare
  Asi tak, viz redesign algoritmy.net. Pokurvit co se dá, menu schovat do burgerů, hlavně že si to můžu scrollovat na tabletu.

 4. Martin MichálekAutor příspěvku

  Re: Nightmare
  Je to co píšete přímým a zobecnitelným důsledkem Mobile First přístupu?

 5. asdf

  Re: Nightmare
  Samozřejmě. Čím dál tím více se setkávám s desktop-nepřátelskými weby. Hamburgerová a jíná menu, kdy se k potřebné položce dostanu až skrz sedmero podmenu. Parallaxní weby, kde mi upadne kolečko od myši než najdu potřebné. Přehledné a rychlé lišty se přeměnily na pomalé a zbytečně velké dlaždice. Od ikonek a piktogramů zmizely popisky, jejich význam člověk objeví až kliknutím, neboť prsem se nedá najet a zobrazit si titulek, tak proč se namáhat. Boční panely mizí. Autoři neumí plně využít možnosti velké obrazovky a vysoké přesnosti myši. Cílem je totiž obrazovka chytrých hodinek a tučný prst uživatele.

 6. jl

  Ja jsem uzivatel, me nejake formalismy nezajimaji. Ale zrejme ano, doporucuje se to dokonce i v clanku na prikladu tech cocek. Co clovek ve stavajici verzi vidi jednim pohledem, bude po nasazeni verze „vylepsene“ nucen hledat v nekolika komponentach. A dost mozna neuvidi nic. I to se stava.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=15709