4 komentářů k článku Co přinese Safari 9 pro webdesignéry?:

 1. Jirka Kosek

  Ach ten Apple
  Tak oni s vypětím všech styl odstraní několik desítek prefixovaných vlastností, aby pár nových přidali. Jak se tomu říká – nepoučitelní blbci? Před více jak rokem se mezi výrobci prohlížečů domluvil plán, jak se prefixovaných vlastností zbavit, evidentně na to Apple asi zapomněl.

  1. Jan ŠablaturaAutor příspěvku

   Re: Ach ten Apple
   Pokud se nemýlím, W3C web konsorcium definuje určité postupy (zdroj zde: http://www.w3.org/2014/Process-20140801/), které musí výrobci prohlížečů dodržovat a pokud je nějaká technologie označena jako „working draft“, čili zatím není certifikovaná, je třeba pro každý prohlížeč umístit prefixy (https://cs.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Web_Consortium#Doporu.C4.8Den.C3.AD_a_certifikace).

   Prefixy se snaží zamezit případu, který nastal za éry vlády Microsoft Exploreru, kdy se css vlastnosti chovaly odlišně v různých prohlížečích a problémy se musely řešit pomocí podtržítkových a jiných prapodivných hacků. Jinými slovy, chyba nebo spíš v tomto případě domluvená vlastnost není primárně u výrobců prohlížečů ale u W3C.

   1. Jirka Kosek

    Re: Ach ten Apple
    Jistěže ty vlastnosti mají být v tuto chvíli prefixované, ale nemají být standardně funkční – pouze po povolení v nastavení pro účely testování. Pokud by byly funkční se standarním nastavením prohlížeče, začnou to vývojáře masově používat na produkčních webech a prefixu se již nikdy nezbavíme. Což pak povede až k tovým absurditám, kdy IE implementuje některé -webkit- prefixy apod.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=15107