Co zaujalo Aleše Roubíčka?

Je zde opět pátek, a s ním další článek z rubriky Co zaujalo…, v níž dáváme prostor lidem od webu, aby vlastními slovy řekli, co je v poslední době zaujalo. Dnes se s námi o tipy na zajímavé čtení i zajímavé dění dělí vývojář webových aplikací z (dnes již zaniklého) vývojového oddělení Atlasu a autor Trop.cz Aleš Roubíček.

Microsoft přestal podporovat vývoj IronRuby a nejspíš i IronPython

Celkem zásadní zpráva poslední doby je, že team, který měl v Microsoftu na starosti vývoj DLR a dva zástupce dynamických jazyků nad ním postavené (IronRuby a IronPython), už tak nějak neexistuje. Tomu předcházela zpráva, že oba jazyky byly přelicencovány na Apache License 2.0 a jejich osud bude nejspíš na komunitě. Vzhledem k tomu, že komunita je schopná tak akorát řvát, ale ne už tolik přispívat, tak to vidím na otročinu původních autorů ve volném čase.

Dotnetí knihovna nad Graph API

Trošku selfpromo, jistě odpustíte: Protože přestala fungovat knihovna, kterou jsem dosud používal pro práci s Facebook API, a nenašel jsem lepší náhradu, napsal jsem si vlastní knihovnu nad novým Graph API. API je fakt pěkné jednoduché, ale má jednu chybu: nechce mi za žádnou cenu povolit publikovat na wall. A já se teď cítím jako absolutně neschopný kodér.

Nové vývojové nástroje od MS jsou pro lamy

Microsoft nedávno představil nový úžasný nástroj pro hobby vývojáře s názvem WebMatrix, který by měl usnadnit jak vytváření, tak nasazení jednoduchých webů. Součástí balíčku jsou i zbrusu nové technologie ASP.NET Web Pages a Microsoft.Data, které vypadají jako reinkarnace něčeho z 90. let. Ano, Microsoft chce obsadit pozice tam, kde už se ani PHP necítí být ve své kůži.

Druhým neméně úžasným počinem je lightswitch, který umožní tvorbu robustních business critical aplikací i obyčejným lidem. Teď nevím, zda se máme bát o práci nebo se bát přísunu práce s předěláváním takto vzniklých zmetků…

Video z kanceláří GitHubu

Nedávno vyšel rozhovor se zakladateli oblíbeného sociálního hostingu projektů GitHub. Krom toho, že tuhle službu rád používám, mě zaujalo i to jakým způsobem se GitHub vyvíjí a funguje a taky v jakém prostředí. Obzvlášť mě zaujala jejich sbírka whisky. :) Uprostřed kanceláře si také můžete povšimnout velikého semaforu, který pohání Arduino.

3G modem + 5 týdnů připojení od O2 za necelých 300 Kč

Na začátku srpna proběhla akce, kdy jste mohli získat 3G modem a předplacenou SIM kartu na pět týdnů připojení za tři stovky. A to se vyplatí! Balíček dorazil a funguje i na Macu, což potěšilo. Co nepotěšilo, že jsem musel ovladače shánět někde na netu… U sady k připojení na net trošku nečekané.

Vyšla kniha o Continuous Delivery

Aktuálně se na pultech webových knihkupectví objevila kniha z podpisové řady Martina Fowlera. Zabývá se technikou neustálé propagace změn přímo do produkčního prostředí. Pokud vás tato technika zajímá, tak si knihu kupte (a přijďte si mě poslechnout na WebExpo, kde na toto téma budu mít takové kratší povídání).

Neschopnost webařů dělat svou práci pořádně

Tady se nedá odkázat nikam – nebo na spoustu webů. Čas od času, takřka neustále, narážím na to, jak webaři svoji práci flákají. Dostanou pěkný grafický návrh, ale oni mají lepší představu, co je dobré, a tak tu změní barvu, tu neřeší proklady a odsazení, či dokonce řez písma. Jsou to všechno jen detaily, ale právě ty mají obrovský vliv na výsledný pocit. Dneska je strašně in mít kód v HTML5. HTML5 ovšem neznamená návrat k značkovacímu guláši, který je často v takových dokumentech vidět. Obzvlášť úsměvné jsou pokusy o vkládání FBML a RDFa do takových dokumentů. Jo, ony to prohlížeče sežerou, protože nerozumí žádnému z těch jazyků, ale formálně je to celé špatně… Přestaňme hackovat a začněme dělat svou práci pořádně!

O autorovi: Aleš Roubíček pracoval jako vývojář .NET aplikací ve společnosti provozující portál Atlas. Po spojení Atlasu s Centrem přešel do společnosti Twareg, kde pracoval na vývoji serveru Trop.cz. Nyní pracuje v Ataxu. Zabývá se vývojem aplikací v .NET a věcmi okolo webu.

Komentáře: 29

Přehled komentářů

steelspace Aplikace pro lamy
František provokace vůči komunitě
Michal Augustýn Re: provokace vůči komunitě
František Re: provokace vůči komunitě
Aleš Roubíček Re: provokace vůči komunitě
Satai Re: provokace vůči komunitě
Aleš Roubíček Re: provokace vůči komunitě
felix nikoho nezaujma
rarous Re: nikoho nezaujma
juraj Re: nikoho nezaujma
Aleš Roubíček Re: nikoho nezaujma
blizzboz Re: nikoho nezaujma
Aleš Roubíček Re: nikoho nezaujma
blizzboz Re: nikoho nezaujma
Bobík Re: nikoho nezaujma
patrik.sima Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
mata Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
Inkvizitor Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
Michal Augustýn Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
Inkvizitor Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
Michal Augustýn Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
Martin Malý Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
Inkvizitor Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
Michal Augustýn Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
patrik.sima Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
Martin Malý Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
patrik.sima Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
Martin Malý Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
patrik.sima Re: Co zaujalo Aleše Roubíčka?
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3300