Komentáře k článku

Co zaujalo Jana Koderu?

Proč žaluje Oracle Google kvůli Androidu, jaká je marže Amazonu u cloudových služeb nebo kde lze snadno a rychle zakládat startupy – to jsou jen některá témata, která zaujala Jana Koderu a o která se s námi přišel podělit. Jan Kodera je spoluautorem služby Abakowiki a znáte jej i jako propagátora SaaS.

Zpět na článek

10 komentářů k článku Co zaujalo Jana Koderu?:

 1. blizzboz

  Re: Co zaujalo Jana Koderu?

  Štátne dotácie a protekcionistické štátne intrvencie sú práve to najhoršie riešenie – cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami a v tomto prípade je peklo etatistický raj. Najlepšie laissez-faire riešenie by bolo znížiť dane a odbyrokratizovať, uvolniť a zjednodušiť podmienky natoľko aby bolo Chile atraktívne pre investorov.

  1. František Kučera

   Laissez faire

   Přesně tak. Chce to: žádná cenzura, žádné softwarové patenty, minimum byrokracie, minimum nároků na ISP (odposlechy a spol.), fungující bankovnictví a dobré právní podmínky pro existenci mikroplatebních systémů… Prostě házet podnikatelům co nejméně klacků pod nohy, pokud možno žádné. A ne se to snažit kompenzovat nějakými pochybnými dotacemi (ty ostatně nespadly z nebe – ty peníze bylo nejdřív potřeba někomu „ukrást“ – zdanit).

   1. alancox

    Re: Laissez faire

    A jak chcete bez zásahů státu vytvořit většinu toho co zde píšete?
    Teorie laissez-faire je skvělé, na papíře, ale cokoli v praxi tímto směrem dopadne většinou špatně. Já bych si přál, aby jeho zastánci vytvořili rezervaci a v nějakém místě si ho důsledně zavedli. Je třeba to místo ale oplotit a střílet ty, kteří po nějakém čase, až se to rozběhne se všemi důsledky by tento prostor chtěli opustit.
    Fungující bankovnictví, které se vyvázalo z regulačních podmínek USA (jakožto prevence proti krizím) od té doby plodí jednu krizi za druhou.
    Snížení daní je skvělá věc – pro mnoho investorů jsme to zde zavedli jako pobídky. Často jim byly na několik let zrušeny zcela.

 2. Honza

  Abakowiki

  Koukám na ceník Abakowiki a přemýšlím, co objednat v případě požadavku na 100 uživatelů…

  1. JKodera

   Re: Abakowiki

   Dobrý den, děkujeme za upozornění. Už jsme chybu na stránce opravili. Pokud máte zájem o produkt, rádi vás přivítáme na semináři nebo nás prosím osobně kontaktujte.

    1. Jan Kodera

     Re: Lean Startups

     Kluci, díky za linky. Ten můj odkaz jsem vybral, právě že je trochu „slabší“, přišel mi že je dobrý úvod do problematiky. S tím že koho to bude zajímat, tak si může prokliknout odkazy na konci článku (hlavně na leasons learned). Článek už je zase funkční.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3315