5 komentářů k článku CouchDB – tak trochu jiná databáze (2. část):

 1. ornyx

  Využití

  Přečetl jsem si oba díly seriálu, principy databáze myslím chápu, ale nějak nemůžu najít žádné reálné použití. Můžete mi říct, na co byste to použili a výhody oproti klasickým DB pro to konkrétní použití. Já si dovedu predstavit výborné použítí pokud by to byl přímo backend pro Ajax, ale tam zase vidím problem s právy, serverovou validací a dalšimi věcmi. Ale možná to osvětlí další dily ;)

 2. Michal Augustýn

  Re: CouchDB – tak trochu jiná databáze (2. část)

  Uvítal bych nějaké povídání o řízení práv. Např. jak se posílají credentials (čekal bych pomocí HTTP request headeru Authorization) ?

  1. Jakub KulhanAutor příspěvku

   Re: CouchDB – tak trochu jiná databáze (2. část)

   V tomto miniseriálu nic o řízení práv nebude. Je to jen lehké představení – „že něco takového vůbec existuje“. Jinak CouchDB žádnou zabudovanou podporu pro autorizaci nemá (na mailing listu se toho hodně lidí dožaduje, takže je možné, že v nadcházejících verzích se tam něco takového objeví) – řešením je autorizace na úrovni HTTP protokolu pomocí proxy.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3070