7 komentářů k článku CSS barva currentColor:

 1. filip.jirsak

  Co na to říct?
  V článku se píše o podpoře v IE 9 a o starších prohlížečích. Já tenhle komentář píšu v Google Chrome 39, a do téhle škály ho zařadit nedokážu. Patří mezi IE 9 a novější, nebo je to starší prohlížeč? Nebo jsem se vrátil v čase a IE je jediný používaný prohlížeč?
  Taky by bylo dobré hned na začátku napsat, že aktuální barvou se myslí vlastnost color nebo barva textu. Ono je to sice napsané později, ale u takového elementu <div style="color: red; background-color: blue">X</div> každý řekne, že jeho aktuální barva je modrá, ne červená.

  1. Martin Hassman

   Re: Co na to říct?

   Díky za upřesnění ohledně barvy textu. A ano, v Chrome i dalších dnešních běžných prohlížečích to funguje, autor je webdesigner a je zvyklý na problémy ve starých IE, proto neviděl důvod explicitně ony bezproblémové prohlížeče vyjmenovávat. Hledal jsem teď nějakou tabulku podpory, že bych ji přidal, ale nenašel, tak se spokojme s tímto tvrzením. Stačí?

   1. filip.jirsak

    Re: Co na to říct?
    Stačí, díky. Já také pamatuju doby, kdy se řešilo, že něco podporuje až MSIE 5.5 a 5.0 ne. Ale dneska už je i MSIE jinde, a existují věci, které umí jen MSIE a ostatní prohlížeče zatím ne. Třeba CSS Grid Layout. Dnes už to není věc problémovosti prohlížeče, ale toho, že si nějakou věc vymyslí tvůrci jednoho prohlížeče, a chvíli to trvá, než to implementují i ostatní. (No, dnes – vrátili jsme se přístupem ke standardům do doby MSIE 4.0 a NN 4.0, akorát tenkrát to bylo v rozporu se standardem, zatímco dnes se prohlásí, že standard to bude tehdy, až si toho navymýšlíme dost.)

 2. Bohumil JahodaAutor příspěvku

  U čtenářů je předpokládána jistá základní znalost prohlížečů, jejich versí a přibližného data vydání. Tedy, že dokáží přibližně určit, jestli je novější Chrome 39 nebo Internet Explorer 9 (novější je Chrome 39).

  1. filip.jirsak

   Re:
   Chrome to podporovalo už minimálně ve verzi 4, která je starší než IE 9, Firefox už od verze 3, která je starší dokonce než IE 8. Čtenář s jistou základní znalostí prohlížečů, jejich verzí a přibližného data vydání je tak zmaten, protože článek vyznívá, jako by tyto verze prohlížečů uvedenou vlastnost nepodporovaly. MSIE je asi prohlížeč, kde lidé nejčastěji zůstávají u starší verze (protože pro jejich verzi Windows není novější verze), ale existují i uživatelé jiný prohlížečů, kteří zůstávají „pozadu“ – v případě Gecka spíš u jiných prohlížečů, než Firefoxu, u Opery spousta lidí zůstává u verzí postavených na Prestu.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=14020