6 komentářů k článku Doctrine 2: Query Builder a nativní SQL:

  1. jc

   Re: Hmmm

   tak myslim, ze se predpoklada, ze kdyz uz to umi nativni sql tak tam bude clovek davat optimalizovany dotazy pokud ty generovany nebudou k tomu (coz pro me zatim vetsinou byly). A mimochodem v dokumentaci doctrine je jedna kapitola o optimalizaci rychlosti a dotazu sama o sobe.

   1. Nox

    Re: Hmmm

    Když se do ní podíváš, zjistíš že tam je jen rada používat cache, o optimalizaci dotazů tam nic není, stejně tak v Best practices.

    Doctrine2 používám (zatim ne v ničem velkým), ale výkon je něco čím si nejsem jistý…

    1. Ped

     Re: Hmmm

     Pochopil by som tieto nareky napr. pri pouzivani nejakeho ORM v Jave, ale vzhladom na to ze Doctrine je PHP, tak nechapem preco vas zaujima vykon.

     Ak to chcete robit optimalne, pouzite C++, alebo Javu (bude to vo vacsine pripadov tak 10-200x rychlejsie, o spotrebe RAM a moznosti udrzovat data perzistentne v RAM a pod asi nema ani vyznam debatovat).
     Existuju sice akesi nastroje pre PHP ktore umoznuju niektore veci ciastocne obist a priblizit sa kompilovanym jazykom, ale co som videl, vacsinou sa mensie PHP aplikacie nasadzuju tak ako su, t.j. tak 100x pomalsie nez by bol dedikovany fastCGI modul napisany v C++. A funguje to aj tak.

     1. Oldis

      Re: Hmmm

      a stejne se da php kod napsat tak neefektivne, ze je 100x pomalejsi nez kod napsany efektivne, stejne tak jako se necha debilne napsat kod v c++ nebo jave. Proto ty reci o optimalizaci smysl maji. A preci jen bavime se tu o php, takze reci o tom ze je vzhledem k c++ neefektivni sou v tomhle pripade flame.

     2. okbob

      Re: Hmmm

      V případě aplikací postavených nad databází nehraje roli (minimálně ne tak zásadní) v čem je napsaný klient – zda-li je to C, PHP, Java nebo Python. Z hlediska provozu (zvlášť při trochu větší zátěži) je zásadní jaké SQL dotazy jdou do db, a co (jaký objem) jde z db. Rozhodně není pravda, že by se reálné aplikace zrychlily např. přepisem z PHP do C 200x. Všechny kritické funkce jsou dávno implementované v C. Vámi uváděné zrychlení je možné pouze v extrémně špatně navržené, napsané aplikaci. V reálných dobře navržených aplikacích je výkonostním hrdlem čtení z disku (zápis na disk), takže zásadní není jestli je aplikace napsaná v C nebo PHP, ale zda-li se čte minimum dat z disku nebo zda-li se potřebná data dohledají na v cache.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3370