7 komentářů k článku Gradle, moderní nástroj na automatizaci:

 1. bodo

  Zajimave
  O Gradle som uz co to pocul. Bude aj nejake porovnanie s Maven-om? Hlavne by ma zaujimalo kedy ma zmysel pouzit Gradle oproti Mavenu, predsa len je to investicia do neznama (nutnost nejakej znalosti Groovy vs. XML s ktorym sa kazdy java vyvojar stretol) a Maven je uz pomerne zabehnuty. Kazdopadne sa tesim na dalsi diel.

  1. Vít KotačkaAutor příspěvku

   Re: Zajimave
   Nějaké explicitní srovnání s Mavenem nepřipravuju. Spíš ad hoc můžu někde zmínit, že „tohle“ se v Gradlu dělá jednodušeji apod. Spíš se chci soustředit na to, jak se věci dělají v Gradlu. Konkrétní problémy můžeme řešit v komentářích, nebo pokud to bude nosné téma, tak tomu věnovat i samostatný díl.

   Přemýšlím, že možná dám na závěr case study, kde by mohly být shrnutý důvody, proč právě Gradle a ne Maven/Ant/Bash/…

 2. dghemo

  super
  už sa teším. Doteraz mi to nejako utekalo, väčšiu pozornosť som tomu začal venovať až po uvedení Android Studia, ktoré ho používa ako buildovací systém, takže už sa neviem dočkať.

  1. Vít KotačkaAutor příspěvku

   Re: Jenkins
   Jak se to vezme – dá se říct, že Gradle nabízí mnohem víc, než Jenkins. A obráceně.

   V principu to jsou totiž dva rozdílné typy nástrojů, které si nejsou ekvivalentní. Lépší by bylo říct, že se vzájemně velmi dobře doplňují. V pozdějším díle tutorialu bych se chtěl věnovat zapojení Gradlu do kontinuální integrace, takže tam na Jenkins určitě dojde.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=8386