Komentáře k článku

Gradle tutorial: tasky (pokračování)

V minulém díle Gradle tutorialu jsme si vystřihli rafinované Hello world a řekli jsme si něco o základním stavebním prvku každého build skriptu – Task, to je to, oč tu běží. A ruku na srdce, milý čtenáři, jistě jsi zvědavý, kam nás naše povídání zavede. Protože to zajímavé teprve přijde.

Zpět na článek

4 komentářů k článku Gradle tutorial: tasky (pokračování):

 1. BoneFlute

  Výhody proti Ant či Mavenu
  Jaké vnímáte zásadní výhody proti Antu, nebo Mavenu? Jaké máte zkušenosti s čitelností a robusností build scriptů v tom napsané?

  1. Vít KotačkaAutor příspěvku

   Re: Výhody proti Ant či Mavenu
   Největší výhodou Gradlu je pro mne: flexibilnost, čitelnost, úspornost. Spíš než, v čem je Gradle lepší než Ant a Maven, na něj nahlížím jako na spojení toho nejlepšího z obou. Jinak řečeno, výhodou oproti Antu jsou vlastnosti, které si bere z Mavenu (konvence, správa dependencí) a ve stejném gardu totéž pro Maven (flexibilita Antu). A co přináší navíc, je jednoduchost skriptování.

   Čitelnost Gradle skriptů je dána Groovy DSL, se kterým mám velmi dobrou zkušenost (co se týče čitelnosti). A to nejenom z Gradle, ale i třeba ze Seleniových testů, nebo skriptování soapUI.

   Nevím, co přesně znamená „robustnost“. Pokud je myšleno, jestli buildy nepadají, tak nepadají. Tady bych se nebál – jde o normální JVM proces, takže ev. performance problémy se dají poladit (byť pomalost Groovy se moc nenažene).

   1. BoneFlute

    Re: Výhody proti Ant či Mavenu
    Moje největší výhrady proti skriptovacím jazykům (bash, python, atd) spočívá v tom, že když do něčeho šáhnu, tak to rozbiju. Vulgárně řečeno více to neběží, než běží.

    K tomu patří čitelné chybové hlášku (v případě make jsem je snad nikdy nepochopil)
    A také aby se to snažilo dělat to co chci, nikoliv to co řeknu. Tudíž blbuvzdornost.

    Jak byste to ohodnotil v tomto?

   2. BoneFlute

    Re: Výhody proti Ant či Mavenu
    Možná budu konkrétnější.

    Napsal jsem relativně hodně různých build scriptů. Hlavně v Antu a jeho PHP reimplementace Phing. A největší problém spočívat v tom, že jak jsem chtěl složitější a složitější chování, tak ten script byl víc a víc zmatenej. Takže jsem si musel sám sobě definovat určitá pravidla, abych v tom udržel pořádek.

    Když čtu o nespoutanosti Groovy, tak jsem si právě na to vzpoměl.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=8531