7 komentářů k článku Internet Explorer 8 – rozhovor s Amy Barzdukas:

 1. Martin Soukup

  LOL! Zase jsou úplně mimo
  Jestli si ta paní myslí, že "pokud jste byl v minulosti např. vývojář nějakého prohlížeče, může to být důvod, proč budete onen prohlížeč používat.", tak žije v nějakém jiném světě! Ve světe programátorů a vývojářů.

  Normální lidé mají důvody mnohem podivnější. Někdo například používá Firefox, protože mu fandí a chce podpořit alternativu. Anebo proto, že ho IE v minulosi fatálně zklamal. Podle mě je takových lidí mnohem víc, než nějakých vývojářů prohlížeče. Jak chtějí takové lidi získat? Na zmrdskou reklamu těžko.

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Je to trochu jinak
   Je to v poradku. Ono je to uvedeno jen jako priklad jednoho mozneho osobniho duvodu a Amy tim vlastne narazela na me. Z rozhovoru to samozrejme neni patrne, ale pred nim jsme se spolu chvili bavili osobne a ja jsem vysvetloval, jak jsem v minulosti podilel na uvedeni Firefoxu u nas a jaky je muj osobni vztah k Firefoxu. Moc dobre vedi, jaka je situace, bylo by hloupe je podcenovat na zaklade jedne spatne pochopene vety.

 2. David Grudl

  No...
  Upřímně, otázky jsou velmi zajímavé, zatímco odpovědi snad s jednou výjimkou nudné a prázdné, jako z reklamní brožury. Měli jste si vyměnit role a Amy mohla odjet se zajímavým rozhovorem :-)

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: No...
   Tak ta část, kde se mě Amy ptala, jaký používám prohlížeč a proč, co si myslím o IE8 apod. byla velmi příjemná, ale na diktafon jsem ji opravdu nenahrával 8-) V tomhle jsme svým pozicím vzájemně docela dobře rozuměli – já jsem se kdysi zabývat propagací Firefoxu v ČR, Amy zase řeší IE celosvětově (za Amy stojí pochopitelně mnohem větší arsenál, ale filosofie obou pozic je podobná).

   Jinak pokud IE8 pořádně sleduješ, tak zjistíš, že to co Amy v rozhovoru tvrdí, je v zásadě pravda, jinak bych se publikování bránil (můžeme někde polemizovat, např. u bagatelizování rychlosti JavaScriptu mám trochu jiný názor, ale vše je v mezích názoru). Amy je ale z marketingu a podle toho je zvyklá se vyjadřovat; občas řekne něco velmi zajímavého, ale v té marketingové řeči to vůbec nevyzní navíc mám pocit, že po překladu do češtiny ten marketingový nádech ještě víc vyzní. Pro mě byly všechny ty rozhovory moc zajímavá zkušenost, ale o tom spíš někdy můžeme hodit řeč mezi čtyřma očima.

  2. VfB

   Re: No...
   třeba je nějaký "seznam povolených odpovědí", třeba zaměstnanci MS nesmí mít vlastní názory, podle toho jaký vládne ve fuhrerově rodině režim (Apple embargo) bych se tomu až tolik nedivil

   1. webdev

    Re: No...
    JO to bude ono :-)
    Deni rozkaz c.1 …atd. Kdo porusi ma kasarnika a drhne hajzliky kartackem na zuby celej mesic ;-).

    Ale vazne rozhovory bych tu cekal se skutecnym vyvojarem a ne produktakama co kafraj o vecech, kterym ani nemusej moc rozumet protoze oni jen maji hezky vypadat.

 3. Anonym

  RE: Internet Explorer 8 - rozhovor s Amy Barzdukas
  Asi doslo pane Hassmane k chybe ve Vasi databazi a nejake komentare zmizely, doufam ze to nebude nakoruptena databaze… :(
  Snad nedojde k chybe znovu.

  Datum: Dnes 12:48
  Vložil: uživatel si přál zůstat v anonymitě
  Titulek: RE: Internet Explorer 8 – rozhovor s Amy Barzdukas (celé vlákno)
  Mnohem zajímavější by bylo kdyby se pochlubili, že "finální" IE8 je vlastně RC a že vyšlo omylem. Někdo naklikal release RC, špatně to označil a ráno se všichni v Microsoftu probudili že mají finální IE8.
  Na stažení bylo pozdě, takže honem alespoň udělat nějaké stránky o IE8 a honem hotfixy. Třeba tento týden měl vyjít už druhý na compatibility mod, ale nevyšel protože byl tak rychle ubastlený, že ho radši ještě o trochu odloží…

  Kdesi bylo řečeno v MS banneru, že IE8 "spatřilo světlo světa". Ano a to doslova…
  Datum: Dnes 14:01
  Vložil: Martin Hassman <martin (tečka) hassman (zavináč) iinfo (tečka) cz>
  Titulek: RE: Internet Explorer 8 – rozhovor s Amy Barzdukas (celé vlákno)
  Předpokládám, že víte, že se tu tvrdíte nesmysl. Připravované vydání IE8 bylo známo předem. (Ostatně první ohlášený termín vydání byl na podzim loňského roku, pak se to posunulo.)

  Datum: Dnes 15:22
  Vložil: uživatel si přál zůstat v anonymitě
  Titulek: RE: Internet Explorer 8 – rozhovor s Amy Barzdukas (celé vlákno)
  A ja predpokladam ze mate take informace od ms insideru. To ze mel vyjít pred pul rokem neznamena ze ted nevysel diky chybe 'final' misto rc

  Datum: Dnes 15:33
  Vložil: Martin Hassman <martin (tečka) hassman (zavináč) iinfo (tečka) cz>
  Titulek: RE: Internet Explorer 8 – rozhovor s Amy Barzdukas (celé vlákno)
  A ja predpokladam ze mate take informace od ms insideru.
  Mám, ale nic to nemění na tom, že zmíněné tvrzení je na první pohled zřejmý nesmysl.

  No ono zalezi od jakych insideru…
  Neco jineho jsou oficialni informace od managementu, obchodniku a tiskovych mluvci, kteri jsou placeni za dobrou image firmy a neco jineho jsou informace od beznych zamestnancu.
  Kdyz budete chtit o nejake firme zjistit holou pravdu tak take nepujdete na PR oddeleni ale chytnete si na chodbe radoveho zamestnance.

  Ale to je jedno pane Hassmane, verte cemu chcete ;)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2979