14 komentářů k článku Jak být produktivní v PHPStormu (část 3.):

  1. Tomáš FejfarAutor příspěvku

   Re: Code Sniffer
   To jsem rád. Šetří to opravdu hodně času, když člověk nemusí čekat na build ;)

  1. Tomáš FejfarAutor příspěvku

   Re: Dump
   Díky, vypadá skvěle. Mám jen trochu problém s tím, jaký je to moloch. Na druhou stranu ty pluginy třeba na DB resultsety nebo GD resource jsou super!

 1. error414

  neresil si Tome nekdy problemy s vykonosti PHPstormu, kdyz edituju soubor s cca 12000 radku tak IDE silene laguje a neda s tim poradne pracovat :(.

  BTW: nereste pls je edituju soubor s 12K radku, tak to je, kdyby to slo jinak tak to neresim :)

  1. Tomáš FejfarAutor příspěvku

   Re:
   Ano, taky už se mi to párkrát stalo. Je to typicky způsobené tím, že je v souboru buď moc chyb nebo moc závislostí. Zkus si při editaci takového souboru zapnout „Power saving mode“. Ten vypíná všechny „background“ věci – kontroly jestli existují proměnné, metody, atp. Principielně se s tím nedá moc dělat. Je to prostě nesmyslně velký soubor.

   Ale nevěřím, že to nejde jinak. Buďto je to něco co nesouvisí s vývojem tolik (např. obří XML) a to si můžeš otevřít v nějakém vhodnějším editoru. Nebo je to obrovský PHP soubor a ten bys měl vyřešit roztrháním do víc menších i kdyby to mělo být jen include.

     1. error414

      Re:
      jj ale je to dvousecna zbran :(. s power save mode se to da editovat ale neda se v tom souboru pohybovat. Jedine pres hledani a to je trosku opruz :). vubec si nedokazu predstavit jak bych to delal na slabsim stroji. Ale za PHpStorm to stoji, nic lepsiho sem zatim nenasel.

      1. Tomáš FejfarAutor příspěvku

       Re:
       U mě teda power saving udělá to, že jen vypne „znovuindexování“, ale jinak mi to normálně funguje (např. Structure sidebar, proklikávání dovnitř metod Ctrl+RMB, atp.). Jen to prostě musíš nechat naindexovat na začátku.

 2. Ja.

  Páči sa mi váš spôsob fungovania popísaný v časti „Propojení s verzovacími systémy“. U nás to funguje asi tak, že niekto zavolá, že asi by niečo bolo dobré spraviť. Tak sa pokúsite niekoho spýtať, nikto nič nevie. Tak sa sami rozhodnete, či to spraviť. Spravíte si sami task (aj tak to nikto iný nečíta), spravíte zmenu, commitnete a po pol roku sa niekto spýta, prečo je tam niečo, čo tam predtým nebolo :) Takto vyzerá asi polovica taskov. Pri niektorých to je trochu lepšie, pri niektorých o moc horšie. Ale nikdy nie tak ideálne, ako je popísané tu.

  1. Tomáš FejfarAutor příspěvku

   Re:
   Pokud pracuješ v bance nebo pojišťovně, tak to chápu. Ale v menší firmě se s tím určitě dá pohnout. A pokud se s tím pohnout nedá, tak je možná čas změnit práci (třeba http://w3w.cz/ vývojáře zrovna hledá ;))

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=16925