10 komentářů k článku Jak na code review:

  1. Jarda

   Re: Nastroje
   Proč nemáte k dispozici GitHub? Pracuju v „komercnej sfere“ už dlouhá léta a GitHub používám docela dost. Možná je rozdíl v „komercnej sfere“.

  2. Lemming

   Re: Nastroje
   U nás používáme Gerrit. Ale tedy nic moc, vyžaduje specifické zásahy do commit procesu. Předtím jsme používali Crucible, sice to bylo post-commit, ale používalo se to mnohem lépe.

  3. Petr

   Phabricator
   Používáme phabricator na vlastním stroji a maximální spokojenost. Pro code-review tu je jiný postup než v případě githubu, je tu jiné názvosloví, možnosti nastavení jsou obrovské.. Rebase se dělá pouze lokálně a prostě vše funguje… Doporučuji min vyzkoušet, ať už na vlastním železe, nebo placený, nebo free verzi pro pět lidí.

   https://www.phacility.com/phabricator/

  4. honzikec

   Re: Nastroje
   Pokud používáte JIRA, tak GitLab je asi dobrá volba, protože je taky od Atlassianu. Já s ním mám zkušenosti dobré, takže můžu s klidným srdcem doporučit…

   1. Jarda

    Re: Nastroje
    To se trochu pleteš, GitLab není od Atlassianu: https://about.gitlab.com/about/

    Bitbucket je od Atlassianu, ale je to jedno, Jira umí pracovat se vším. Dřív jsem jí používal s Bitbucketem, teď s GitHubem a nevidím v té integraci žádný velký rozdíl.

 1. Luděk Rous

  Články
  Pull request k libovolnému redaktorskému článku jsem doteď neviděl a přijde mi to jako skvělý nápad. Poslední dobou mi totiž přijde, že si články (sport, politika, … na různých serverech) po sobě nečte ani autor sám.

 2. TonyVlcek

  Nitpick
  Kategorie nitpick mi přijde skvělá:
  Mám zkušenost z jednoho projektu, který se sice nepodařil, ale spoustu věcí mě naučil. Tam jsme tuhle kategorii komentářů neměli, a když se na to dívám zpětně, tak by nám byla bývala opravdu pomohla. Na projektu jsme všichni dělali ve volném čas, a občas se nám PR zasekl třeba i déle než na týden, protože byl někde překlep v komentáři, mezi závorkami chyběla mezera, atp… Kdybychom si to označili zvlášť a potom jednou za čas udělali PR „Cosmetic fixes“ (nebo něco na ten způsob), tak věřím, že bychom se v projektu dostali dál. Mimo to se občas v záplavě těchto komentářů i ztratil důležitější komentář, který ve skutečnosti poukazoval na funkční nedostatek kódu.

  Díky za zajímavý článek! :)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=20597