Komentáře k článku

Jak psát hezký kód III

V minulých dílech jsme si ukázali, jak správně vybírat názvy, jak správně psát funkce, metody, ale také celé objekty. Také jsme si pověděli, že nebudeme psát komentáře, a pokud ano, tak pouze výjimečně a hlavně správné, přínosné komentáře. Dnes si ukážeme, k čemu a jak dokáže pomoci hezké formátování kódu.

Zpět na článek

6 komentářů k článku Jak psát hezký kód III:

 1. aprilchild

  Gratulace

  Clanek se umistil v hitparade 10-ti nejpitomejsich posledni dekady. Nic osobniho, ale uz prosim nic dalsiho nepiste. Existuje duvod, proc nejlepsi knihy s tematikou jakou jste zvolil, pisi lide s mnohaletou (>20) praxi. Vyberte si „cool, hot, brand-new“ tema (je jich v soucasne vlne asi miliarda) a zacnete jimi.

  Nezkousejte generalizovat, nezkusenost je z vas citit na sto honu. All the best :).

  1. Almad

   Re: Gratulace

   Tak zas jako

   I am a 19 years old student, who is studing Electronic computer systems fourth year at secondary school in Jičín (…) Next language, which I can excellent, is Python. I programming in Python only one year, but I wrote a great screenlet. (…)

   Ja myslim ze na ten vek celkem dobry ,) (Otazka proc zdrojak a ne blogisek, ale to je na pana Maleho)

   1. Martin Malý

    Re: Gratulace

    Už jsem to někde vysvětloval… Pokud fakt chcete odpověď, tak mi pošlete mail (na redakce kyseláryba zdrojak.cz) a já vám odpovím. :)

    1. vpoho

     Re: Gratulace

     Já nevím, co mají. Ano, s něčím nemusím souhlasit (já s hodně věcma), ale že by to byl špatnej seriál, to taky rozhodně ne. Kdyby se totiž redakce na všech serverech měly řídit tím, co píšou pánové nahoře, tak tu nemáme žádný články, a nedozvíme se o ničem a nic. Dle mě si z tohoto seriálu každej vezme svoje, někdy možná něco jinýho než autor – ale to nevadí, případně si na základě toho člověk zjistí víc informací, pokud ho to zajímá do hloubky či chce info od těch (praxe>20). Podle mě je to prostě startovní čára, a v poho.

     1. uf

      Re: Gratulace

      Já si myslím, že seriál je dobře napsaný, ačkoliv JEN opisuje z knihy.

      Spousta lidí publikuje, protože má potřebu psát nebo se zviditelnit nebo si myslí, že jsou machři. Na druhou stranu nějak začít musí.

      Zažil jsem už spoustu článků, které omílají opakované téma nebo opisují dokumentaci – třeba hashCode() a equals() v javě. Na druhou stranu někdo upozorní začínající, na co si dát pozor. Článek najdou jako novinku, normálně by ho nevyhledali.

      Já začnu až příští týden.

 2. Quido

  Re: Jak psát hezký kód III

  Divím se, proč takové kritiky. Pokud se vám seriál nelíbí, napište, že byl hroznej a nečtěte ho. Pokud nechcete, aby autor publikoval, piště do redakce.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3222