16 komentářů k článku Jak vzniká ebook „Vzhůru do CSS3“?:

  1. Martin MichálekAutor příspěvku

   Re: generovani pdf
   Díky! Myslíš http://pdfkit.org/? Mohl bys být konkrétnější?

   Já se samozřejmě po Node řešení sháněl, ale mPDF mě nakonec vyšel jako vítěz, protože umí víc. Takže budu rád za každý konkrétní příklad nebo odkaz na článek.

  2. Karel

   Jelikoz mam vsechny projekty na takovych serverech ke kterym mam plny pristup tak pouzivam wkhtmltopdf – PDF vypadaji stejne jako v Chrome :-)

  1. Martin MichálekAutor příspěvku

   Re:
   Tady jsem zkusil a zavrhl. On je to parádní a hotový, ale robustní formát. Vzhledem ke svému workflow (obsah někdy pro blog, někdy pro ebook a někdy pro obojí; specifický obsah…) bych z něj tolik nevyužil. Křivka učení je vysoká a jako lepší mě přišlo vytvářet postupně něco jako vlastní formát nad Markdownem.

   1. ghibulo

    Re:
    „Proti gustu žádný dišputáát“, ale vytáhnout si z Asciidocu těch pár věcí co Markdown umí stojí pár minut a rozdíly jsou zanedbatelné. Křivka učení tedy prakticky stejně nízká jako u Markdownu a zůstává výhoda možnosti osvojovat si v budoucnosti další věci, které mám v Asciidoc připravené, bez nutnosti „vynalézat kolo“ v podobě „vlastního formátu“

    .

    1. Martin MichálekAutor příspěvku

     Re:
     věci, které mám v Asciidoc připravené, bez nutnosti „vynalézat kolo“ v podobě „vlastního formátu“

     Problém je v tom co zmiňuji v předchozím komentáři – více ve workflow než ve formátu. Asciidoc mě například nenabídne syntaxi pro blok textu zveřejněný jen na blogu nebo naopak jen v ebooku.

     Vynalézat kolo v podobě vlastního formátu je to poslední co chci, věřte mi. :)

 1. tdvorak

  Gitbook
  Pro méně technicky zdatné by mohla být dobrá alternativa Gitbook. Ať už jen jako toolchain nebo celá platforma. Zdrojový text v markdownu, výstupy do běžných e-book formátů, PDF, HTML. Přizpůsobení pluginy i vlastním CSS a JS.

  1. Martin MichálekAutor příspěvku

   Re: Gitbook
   Tohle je ale super! Z nějakých důvodů mě to uniklo a asi by mi i zpočátku stačilo. Dneska už je to moje workflow srovnatelné.

   Dík moc za tip. Určitě pomůže ostatním.

 2. Tomáš Votruba

  Leanpub - write, feedback, improve
  Na psaní a rovnou i prodávání knížek přes GIT je skvělý Leanpub – http://leanpub.com.

  Skvělou featurou, kterou se liší od ostatních, je „feedback as you write“ od pár čtenářů. Kniha je tedy od začátku směřovaná ke kvalitě.

   1. Martin MichálekAutor příspěvku

    Re: Eshop
    Eshop bych tomu neříkal. :-) Spíše platební proces implementovaný pomocí Fakturoidu.

    Z mého pohledu jsem napsal vše co vím. Kód je součástí zdrojáku Vzhůru dolů, to teď ven pouštět nechci. Kolega, programátor, Přemek Koch s tím má ale zkušenosti, třeba by se mu chtělo něco napsat. ;)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=18714