Komentáře k článku

Jaká témata by měla zaznít na WebExpo 2010?

Na Zdrojáku nemáme rubriku „Čtenáři nám píší“, ale kdybychom ji měli, patřil by tento text právě do ní. Jan Kodera, známý propagátor moderních webových technik, se v něm zamýšlí nad tématy, které by podle jeho názoru měly zaznít na letošním WebExpu. Souhlasíte s nimi, nebo si myslíte, že by se WebExpo mělo soustředit jiným směrem?

Zpět na článek

7 komentářů k článku Jaká témata by měla zaznít na WebExpo 2010?:

 1. miki

  WebExpo 2010

  Chápu touhy WebExpa stát se Evropskou, neřkuli světovou konferencí. Ale ztrácí to kouzlo geograficky specifické akce, kde se potkávají lidé, kteří se znají jen pod nicky z internetu, a kterým přednášejí guru svého oboru, kteří dokáží zaplnit libovolně velkou přednáškovou místnost. Místo, kde se setkávají profese, které jsou v základu úplně odlišné, ale zabývají se naprosto stejnými věcmi – jen z různých úhlů pohledu.
  S Evropskými cenami a přednáškami v angličtině pro mě WE ztrácí smysl… třeba přednáška Molly Holzschlag na WE2009 byla sice super, to vám řekne každý, kdo tam byl, ale už málokdo dokáže říct, o čem to vlastně bylo.
  Jestli WebExpo půjde dál touto cestou, kterou stanovilo 3. ročníkem, za chvíli se může najít někdo, kdo uspořádá vlastní akci v původním duchu WebExpa. Jenže každé takovéto tříštění je špatně.

  1. pk

   Re: WebExpo 2010

   Obávám se, že na „geograficky specifické akci“ vám „guruové svého oboru“ velmi záhy dojdou.

  2. Daniel Srb ben Abraham

   Re: WebExpo 2010

   Účastníci WebExpa jsou pořád ti samí geograficky specifičtí lidé, zahraničních návštěvníků je řádově méně a jsou myslím příjemným okořeněním networkingu pro ty, kteří se nebojí mluvit jinak než česky.

   WebExpo díky stále širokému záběru zůstává i:

   "Místo, kde se setkávají profese, které jsou v základu
   úplně odlišné, ale zabývají se naprosto stejnými věcmi
   – jen z různých úhlů pohledu.

   Ceny ještě zdaleka „evropské“ (čti: „západoevropské“) nejsou, to by musely být na dvoj až trojnásobku.

   A musím souhlasit s pk, že zásoby guruů nejsou v tak malé zemi neomezené a pokud chceme ukázat i nové tváře a nové pohledy, jsou zahraniční přednášející nutností.

 2. igo

  temy

  nikdy som tam sice nebol :) ale urcite by malo byt temou aj commonjs, nodejs, nosql – specificky redis, pristupnost, sproutcore, webgl… buzzwordov je vela ;)

 3. mamlasek

  tema: cena za vstup

  jedno tema bych mel, a nemusi zaznit ani na webexpu – staci, kdyz se zamysli sami organizatori.
  4000,– CZK je precejen trosku moc. na akademii rootu muzu za tuto cenu absolvovat celodenni kurz/skoleni, ktery/e bude mnohonasobne uzitecnejsi, pujde vice do hloubky – narozdil od mnoha prednasek na ruzne tema, ktere maji spise posluchace seznamit s tim, ze „tady neco takoveho je“.
  byl jsem na prvnim WE, druhe jsem nestihl… uz na prvnim jsem byl ponekud rozladen, ze nektere z prednasek byly vedeny opravdu hrozive amatersky. nevim, jak tomu bylo na druhem rocniku, a samozrejme nemohu soudit treti, ktery teprve bude.
  4k pro nestudenty (tedy treba i cerstve absolventy!, kteri se jeste ani nerozkoukali a 4k je pro ne proste moc) a 2k pro studenty jinych skol!!! to je ponekud ulet.
  chapu, ze ta organizace neco stoji, ze nic neni zadarmo – neprijde ale takhle na tu akci mene lidi, nez kdyz by byla cena stanovena nejak rozumneji?

  1. Daniel Srb ben Abraham

   Re: tema: cena za vstup

   Díky mamlasku za zájem o WebExpo.

   Líbí se mi, že neváháš kritizovat amatérskost přednášek a nezbývá než souhlasit, vedle kvalitních tam byly opravdu slabé. Našly se i různé organizační chyby.

   Bohužel většinu těchto problémů nejde odstranit jinak, než za peníze. Přestože WebExpo není Barcamp a mnoho lidí pro WebExpo pracuje zadarmo nebo za symbolickou cenu, pořád je potřeba spoustu věcí zaplatit penězmi a to při velikosti celé akce nejsou tisícikoruny.

   Porovnání s Akademií Root.cz? Jablka a hrušky. Cílem WebExpa není být alternativou ke kurzu nebo školení, přednášky na konferenci mají jiné cíle jak jsi sám správně napsal.

   To není chyba, to je vlastnost. : ) Cílem je rozšířit si obzory ne se do hloubky vzdělat. Na to je tam mimo jiné mnoho příliš rozdílných lidí.

   Skoro tak důležitý je i networking, potkávání se z lidmi z oboru ať už je znáš nebo ne ať už jsou to inspirativní osobnosti s léty zkušeností nebo někdo, kdo má problémy, které řešíš i ty.

   Nakonec mi nedá poznamenat, že WebExpo je dvoudenní (pro účastníky workshopů i delší) akce a srovnávat ho s jednodenním školením, je samo o sobě trochu nefér.

   Samořejmě je jen a jen na tobě, jak se rozhodneš svoje peníze utratit: za jablka nebo hrušky.

   Kdyby ses chtěl na cokoliv zeptat, klidně napiš

 4. Michal

  WebExpo smerovanie

  Pripadá mi veľmi zaujímavé, že v ČR niekto dokáže zorganizovať akciu, ktorá má presah a snaží sa ju posunúť na európsku úroveň. Aj účasť zahraničných prednášajúcich je prínos pre cezhraničný prenos znalostí. Snáď to prispeje k tomu, aby sa konečne aj české firmy a start-upy zamysleli nad tým, že za hranicami ČR by niečo mohlo byť (…a že bez znalosti angličtiny v IT svete naozaj nemajú čo robiť…).
  Chýba mi ale taká spätná väzba – koľko nových start-upov vzniklo v dôsledku WebExpa? Koľko ľudí sa rozhodlo začať realizovať ten svoj projekt? Toto by som tiež očakával od tejto akcie.
  Myslím, že WebExpo sa pripravuje celý rok a robí na tom tím ľudí, preto mi cena pripadá adekvátna. Videl som predchádzajúce 2 ročníky a tá hodnota tam určite je.
  Čo by sa mohlo zlepšiť je prezentácia start-upov v okolí prednáškových miestností. Malo by ich tam byť viac, aby sa ľudia mohli o nich dozvedieť, pohovoriť s nimi o skúsenostiach a pod. A ak by tam boli aj zahraničné, o to lepšie.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3287