9 komentářů k článku JavaScript Restart – Neidentifikovatelný létající objekt:

 1. karfcz

  Object.observe
  Object.observe není součástí ES6 (resp. ECMAScriptu 2015).
  No a myslím, že o tom vizionáři nemluví ani tak jako o revoluci, ale spíše jako o DOA či nejzbytečnější feature ES7.

     1. Martin Hassman

      Re: Object.observe

      Většinou to znamená zhruba: „Mně se X (ne)líbí a musí/nesmí se líbit i vám, pro což jsem schopen uvést dlouhý seznam argumentů.“ 8-)

    1. tacoberu

     Re: Object.observe
     Obvykle je observer považován za antipatern protože tam naprosto nekontrolovatelně poslouchá každý každého. Což mívá negativní dopad na výkon a přehlednost. Nehledě na riziko zaciklení.

     O dost lepší vzor je monitor, který je podobně jako observer, akorád je tam ústřední prvek, kde se všechny registrace můžou kontrolovat.

     1. karfcz

      Re: Object.observe
      Pavel Lang výše mi tak trochu podsunul něco, co jsem tvrdit nechtěl. Já nepovažuju observer obecně za antipattern. Ale Object.observe protlačili do specifikace nadšenci kolem Angularu, protože se jim to hodilo do krámu kvůli výkonnostním a jiným problémům s dirty checkingem. Mezitím se ovšem začaly prosazovat odlišné přístupy, zejména ve spojení s immutabilními datovými strukturami, čímž se Object.observe stává zbytečností a hrozí, že až, resp. jestli vůbec, bude implementována na všech platformách, už to nikdo nebude potřebovat.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=14401