Komentáře k článku

K čemu je dobrý Bootstrap a frontend frameworky?

Pokaždé k něčemu jinému — k vyřešení zobrazování napříč různě velkými displeji, k ušetření kodérovy práce, občas i k poslání grafika na Úřad práce… Dobře, trochu přeháním. Reálných scénářů použití ale v článku najdete i tak dost. Nejdřív se ale podíváme, kde se frontend frameworky vzaly a co to vlastně je.

Zpět na článek

22 komentářů k článku K čemu je dobrý Bootstrap a frontend frameworky?:

 1. ondrej.pelikan.14

  Dobrý článek
  Díky za tento článek. S frontend frameworky jsem zatím žádnou zkušenost neměl, ale musím se do toho pustit (díky tomuto článku). Možností to nabídzí dost a ušetří to hodně práce.

  1. Peter z vesnice bez vodovodu

   Re:
   A na tom webe je bug: po kliknuti na „Komu pomůžeme“ v menu sa nastavi ako active polozka v menu „Kontakty“.

 2. Vit Klempíř

  bootstrap
  Nějak nedokažu pochopit ten bootstrap. Je mi jasne, že se jedna o frondend framework, ale nevim který si mam s těhc tři variant stahnout a taky nevim jak s nim zachazet, respketive jak psat html značky tak aby se mi tvořili odstavce, formulaře, seznamy tak jak ja potřebuju.

 3. Antonio

  Já to nějak stále nechápu… proč něco takového používat? http://nejsmeagentura.cz/ je podle mne web na pár řádků kódu a css… ale z článku jsem měl pocit, jak kdyby to byla nějaká složitá operace „Ten jsem v Jetstrapu převedl do jednoduchého prototypu a rovnou vygeneroval v kódu Bootstrapu. Pak už to chtělo jen pár hodin ruční práce v editoru a webík byl na světě.“
  Jediné co mi připadalo jako smysluplné využití bylo „jako komunikační nástroj v týmu“, ale jinak tápu v čem by mi to ušetřilo reálně práci oproti prostému psaní kódu.

  1. Martin Kupec

   Re:
   Mě to taky moc nejde. V čistém CSS si dělám někdy od roku 2002, určitě je to někdy drbačka, ale pro moje věci si tam udělám co chci a za tu dobu CSS jakž takž znám. Bootstrap mi přijde jako vrátit se zas na začátek. Hlavně se mi nějak nedaří pochopit princip dokumentace. Příklad – v různých ukázkách na netu vidím třeba třídy .navbar-brand, nebo .navbar-inner a nikde v dokumentaci nejsem schopen najít, co vlastně mají dělat, pokud se nepodívám přímo do stylopisu bootstrapu, nebo nenajdu někde na netu nějaké vysvětlení. Nebo .pull-right/pull-left. Jasně, vidím, že to je float, ale kde to najdu v dokumentaci? Nebo spíš, kde to najde nováček v dokumentaci? Jsem starší kus, angličtina mi leze do hlavy dost neochotně a nemůžu samozřejmě vyloučit, že tu dokumentaci chápu blbě právě z tohoto důvodu.
   Na druhé straně je určitě fajn, že nemusím řešit vzhled komponent u každé blbosti, to se mi tam líbí. A pro velké projekty a týmovou práci to bude asi velká pomoc. Ale mě se jako člověku, který CSS ovládá a dělá si víceméně weby jen pro sebe, zatím důvod učit se to, nepodařil najít.

  2. Milan

   Re:
   hlavna vyhoda je v tom, ze ak si urobim napr.: responzivnu sablonu, nemusim riesit testovanie na zobraznie a funkcionalitu cez vsetky mozne aj nemozne browsery a mobilne zariadenia a operacne systemy …

 4. Martin MichálekAutor příspěvku

  Bez té angličtiny je to obecně složitější (třeba se najde nějaký borec/borkyně co tu dokumentaci začne překládat, co komunito?;))

  Nicméně — dokumentace Bootstrapu je výtečná a i vámi zmíněné tam najdete. Hledal bych Googlem a pak použil Google Translate, viz:

  http://getbootstrap.com/components/#navbar
  http://getbootstrap.com/css/#grid-column-ordering
  http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=cs&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fgetbootstrap.com%2Fcomponents

 5. honza

  šablona boostrap
  Ahoj přemýšlíme nad redesignem webu electropiknik.cz a hledáme snadné řešení implementace a hlavně jak se říká chceme jít s doubou. jde nám o maximální rychlost, přehlednost, jednoduchost a celkový dojem celého webu. Nevíte nekdo, kde se dá koupit boostrap sablonu jiz s predvytvrenym designem pro magaziny? diky za info

  1. Josef

   Re: šablona boostrap
   U webu electropiknik bych spíš přemýšlel o změně obsahu :D Ty esoterický žvásty, vyložený lži a doporučení jak si pomoci do hrobu, design nenapraví O:-)

  1. kelley

   Re: Nechápu
   To čtete špatně. To není „kompilování“, ale „komplikování“. Jak se říká „jít s kanónem na vrabce“, tak tady se jde na vrabce rovnou s celou flotilou letadlových lodí. A k tomu se samozřejmě musíte naučit řídit loď a taky ta letadla… to je fuk, že z dřívějška umíte řídit auto, to se nepočítá. Teď se musíte naučit bootstrap, sass, less, jquery a třeba ještě nette a určitě by se ještě nějaký další hodně rozlezlý preprocesoroframeworkátor našel. Pak se s pomocí preprocesoru některých lodí zbavíte a zůstane vám jen jedna, protože to byly právě ty výše zmíněné komplikace. A jedna loď (už bez letadel) přece na vrabce není zas tak veliká :-D Ale bude to pak responzívní a validní :-) Ironii v tom nemusíte hledat – skutečně tam je…;-) Sorry, mně to prostě nedalo… Taky jsem to nepochopil.

   1. Tomáš

    Re: Nechápu
    Ani já nechápu. Chtěl bych si udělat nový web, ale tohle mi přijde výrazně složitější než si stáhnout nějakou šablonu (třeba http://getskeleton.com/ ) a ten si upravit. Nebo mi něco uniká? Díky, Tomáš

    1. Martin MichálekAutor příspěvku

     Re: Nechápu
     Skeleton není šablona, je to základna pro budování webu. Vlastně podmnožina Bootstrapu.
     Nekde bude stačit, někde je zase lepší použít hotové UI komponenty, které Bootstrap (kromě jiného) nabízí navíc.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=10585