Komentáře k článku

Kódujme sémanticky s mikroformáty: hAtom

Mikroformát hAtom, jak již název vypovídá, se inspiruje ve formátu Atom. Pomocí hAtom můžete přímo v HTML vyznačit obsah, který má být syndikován. Předvedeme, jak se hAtom vytváří a ukážeme si některé nástroje, které s ním umí pracovat. Mikroformát hAtom inspiroval i vývojáře Internet Exploreru 8.

Zpět na článek

2 komentářů k článku Kódujme sémanticky s mikroformáty: hAtom:

 1. MF

  Odolnost proti náhodnému použití
  Vzhledem k tomu, že názvy těchto tříd v CLASS nejsou tak neobvyklé a je možné je použít náhodně, docela by mě zajímalo, co se stane se zobrazením takovýchto položek při jejich náhodném použití v nějaké webové stránce u položek, které pro hAtom nejsou zamýšleny? Zvláště, když zobrazovadla nepotřebují <HEAD profile>.

  1. Martin Hassman

   Re: Odolnost proti náhodnému použití
   V zásadě se nestane nic neobvyklého. Pokud použijete jen jednu z těch tříd, pak se nejedná o validní mikroformát a bude ignorován.

   Nicméně, pokud byste náhodou zvolil tu správnou kombinaci (sleduji výskyt mikroformátů na webu již nějaký čas a zatím jsem nenarazil na stránku, která by neúmyslně takovou kombinaci vytvořila, ale připusťme není vyloučeno, že se pár takových výskytů někdy někde objeví), pak by se vám nástroj, který používáte prostě ohlásil přítomnost mikroformátu (funkcionality) na dané stránce. V případě IE8 se rozsvítí zelená ikona na liště prohlížeče (ta v tomto obrázku http://i.iinfo.cz/urs/webslices-seznam-122631794511971.png ). Pokud byste si pomocí ní onen WebSlice zaregistroval, fungoval by asi běžně jako jakýkoliv jiný webslice, otázka je, zda by zobrazená data dávala nějaký smysl. Byl by to totiž výřez stránky, jen ne vytvořený záměrně – on každý HTML element nám de facto definuje nějaký výřez (podmnožinu) stránky.

   Obdobně by se asi chovali i další nástroje. Výsledek by nemusel dávat (člověku) smysl, ale dokud by byl validní, nástroje by s ním bez problémů pracovaly a nic zvláštního by se nestalo.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2885