4 komentářů k článku Kódujme sémanticky s mikroformáty: náměty a problémy:

 1. Jencek

  V jednoduchosti je síla
  Pěkné shrnutí, asi si budu muset udělat čas a přečíst všechny díly seriálu. Když jsem poprvé, před lety, uviděl RDF, říkal jsem si, že je to bomba a že tudy vede cesta. Cesta tudy asi vede, ale ne v případě běžného webu. Tam je potřeba něco jednoduššího. A mikroformáty tuto podmínku podle mě splňují.

 2. Skeptik

  Ochrana udaju ?
  A co ochrana pred SPAM roboty? konkretne u hCard a class email ? Nemluve o velikem usnadneni vykradani identity z webu? Zamyslel se nekdo nad tim ? Nemyslim tim, ze by myslenka mikroformatu byla spatna, ale tyto problemy na webu existuji.

  1. Martin Hassman

   Re: Ochrana udaju ?
   A často je to přesně naopak. Ono je totiž často žádoucí, když se obsah nabíde dalším stranám. Ale to je rozdíl mezi osobní a komerční prezentací.

 3. ic

  Myslíte si, že mikroformáty mají budoucnost?

  Schází mi tam jedna možnost…
  Protože si myslím že v krátkodobém horizontu budoucnost mají, ale s rozšířením html5 (které je v mnoha směrech nahrazuje) už se jím tam dařit nebude a snad i vymřou, takže s tou budoucností je to vlastně sporné. Doba nasazení html5 je ovšem velkou neznámou, záleží více na prohlížečích než na oficiálním dokončení dokumentace.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2896