Komentáře k článku
Moje cesta – Programátor těsně před čtyřicítkou

Nedávno jsem četl článek Martina Malého o tom, jaký je život programátora po čtyřicítce. Ten článek mi mluvil z duše, a proto jsem se rozhodl popsat svou cestu.
Nedávno jsem četl článek Martina Malého o tom, jaký je život programátora po čtyřicítce. Ten článek mi mluvil z duše, a proto jsem se rozhodl popsat svou cestu.
Skvělý článek
Dík za skvělý článek… mladíku !
Hezké čtení
a fajn inspirace, jenom bych hnidopišsky upřesnil, že na podzim 2001 už servlety a JSP byly „stará vesta“, a existovala i spousta frameworků – už v roce 2000 jsem na svém prvním Java projektu používal Struts, a ve firmě jsme si vyvíjeli vlastní (něco na způsob pozdějších JavaServer Faces).
Vyborny clanek
Vyborny clanek, diky :)
Moc pěkné
Parádní článek, také jsem střední strávil na SPŠ v Písku, roky 1998 až 2002. Díky za připomenutí těch časů, Invex, bastlení, 486, jo jo…
Som o 3 roky mladsi, ale ked to tak citam, tak som vlastne rad, ze moja cesta nebola az tak kostrbata :) Od programatorskeho kruzku, cez programatorsky gympel. Intermezzo so stavebnou fakultou a zistenie po 3 rokoch, ze to nechcem robit :) Az po studium softveroveho inzinierstva a napokon robim to, co som studoval :) Ale to bude tym, ze som z velkeho mesta (najvacsej dediny) a info o pocitacoch sme tu mali dost :)
Štěstí vs. smůla
Díky za skvělý článek, je velmi inspirativní. Jeho přečtení mi připomnělo, jak jsem před lety začínal taky. Bohužel, já měl nakonec tu smůlu, že hned po maturitě, shodou okolností z podobného oboru, jsem strávil na vojně celý rok, a po roce na pracáku odjel do Prahy dělat do fabriky, tisknout na papírový pytlíky :) … a tam jsem se zasekl na 13 let, z vlastní lenosti a blbosti. Když mi ale před pár lety zaklepala na rameno třicítka, řekl jsem si, že je třeba začít něco dělat. Takže dnes dělám alespoň technickou podporu pro jednoho ISP, „péhápko“, SQL, a další věci se už snažím praktikovat alespoň sám pro sebe, JAVA mě teprve čeká. „Síťařina“ je taky hodně o učení a praktikování, ale jelikož už zase začínám zpomalovat, a na firemní web najatá firma se vyhodila, začínám se angažovat i v této oblasti, abych se něco přiučil. Člověk se prostě nesmí zastavit, a stále se učit něco nového… ;). CZ Podcast mi zní jako zajímavá volba, hlavně do vlaku, kde se to s tím připojením pořád ještě o moc nezlepšilo, takže se rád nechám inspirovat. Ještě jednou díky, a přeji hodně dalších úspěchů.
Pekne
A kdy jsi byl na te vojne?(1979?) Nejak me tam v tom tvem krasnem vypraveni chybi ten Hardware,Asm,C/C++, procesory a takova ta nezbytna polovodicovo-binarni technika ( bez ktere to bohuzel nejde ), patrne uz jsem opravdu az moc stary a nektere ty veci me jaksi minuly. Blahopreji k uspechum. Sam jsem bohuzel poznal ze neni mozne se naucit uplne vsechno (i pres nadlidskou snahu ) a tak delam pouze co po mne chteji a hraju si s RapsPI a Arduinem a snazim se detem udelat totalne originalni herni konsoli nebot konkurovat se neda, a uz mam rad svuj klid a programovani je pro mne spise konicek, i kdyz mikrocast z toho vseho nas zivi. Asi krize pred 50.
back and forth
Někteří pořád tvrdnou v paneláku na sídláku s haranty, zrezlou feldou a PHP ve Vimu, ale což, mohlo by být ještě hůř. Tak štěstí si určitě měl ale na rozdíl od jiných jsi ho dokázal pěkně využít tak ať se tě drží i nadále, v CZPodcastu mi přijdeš jako ten sympatičtější.
Jinak mi to přijde, že ze Zdrojáku se stává trochu něco jako blog nějakých IT stars či co. Chtělo by to vrátit zpět k tomu vývoji.
RIP
Zdroják fakticky umřel, už se sem jen kopíruje z blogů pár lidí. Naposledy to tu nějak fungovalo pod Rootem a za Martina Malého.
Re: RIP
S Martinem zrovna dolaďujeme seriál. Brzy začne vycházet 8-)
Re: RIP
Myslíš ten překlad zahraničního tutoriálu? Sice je to hezké, aspoň něco přeložit, ale já vzpomínal spíš na doby, kdy se tu objevoval původní obsah.
Super clanek! Cetl jsem to jako knihu a autorovi klobouk dolu, ze to dokazal docela barvite popsat.
Vice takovych clankovych osudu o programatorech, nektere ty cesty jsou fakt zajimave :)