Microsoft vyhlašuje soutěž pro vývojáře v open-source

Dnes, 15. dubna 2009, začíná historicky první soutěž Microsoftu mezi projekty vytvořenými v prostředí open-source. Přihlásit se mohou všichni zájemci, kteří uveřejní svou open-source aplikaci vytvořenou ve vývojových nástrojích Microsoftu nebo rozšíří funkce ostatních produktů Microsoftu.

Projekty je možné přihlašovat na webových stránkách www.microsoft­.com/cze/open­source. Nejvýhodnější je zaregistrovat svůj nápad do 30. dubna 2009, jelikož soutěžící mohou získat zajímavé ceny již v průběhu soutěže: 1. června 2009 bude oceněn nejinovativnější nápad, 1. července 2009 porota vybere nejinovativnější koncept řešení. Závěrečné vyhlášení proběhne po 1. říjnu 2009, a to ve třech kategoriích:

  • Nejstahovanější projekt,
  • Nejlepší rozšíření produktu Microsoftu,
  • Cena novinářů.

Nejlepší projekty budou oceněny zajímavými cenami (letenka, počítač, XBOX, knihy a trička). Všichni obdrží zdarma vývojové nástroje od Microsoftu a přístup k základním podpůrným technickým zdrojům. Účastníci také mohou zviditelnit své aplikace na portále open-source projektů Codeplex (www.codeplex­.com).

„Microsoft vývojářům tradičně poskytuje vývojové nástroje, technické informace a podporu. Novinkou je, že této pomoci mohou využívat všichni vývojáři bez závislosti na základním vývojovém modelu. Znamená to, že do budoucnosti nechceme mezi vývojáři rozlišovat a budeme podporovat všechny – včetně těch, kteří programují v modelu open-source software,“ říká Jiří Karpeta, ředitel vývojové divize společnosti Microsoft v České republice.

Filip Molčan, předseda OSS Aliance, která je garantem soutěže, dodává: „Open-source dnes, to už není jen Linux nebo Firefox, ale tisíce aplikací pro nejrůznější použití a pro nejrůznější operační systémy. Proto jsme rádi, že i společnost Microsoft začíná podporovat vývoj open-source aplikací na své platformě, a že si uvědomuje sílu a možnosti open-source.“

Garantem soutěže je OSS Aliance v České republice a mediálními partnery jsou Root.cz, Zdrojak.cz a Zive.cz. Podrobnější informace o soutěži naleznete na stránkách www.microsoft­.com/cze/open­source.

O open-source

Za open-source se pokládají takové aplikace, které jsou šířeny se zachováním určitých práv a svobod pro jejich koncového uživatele. Jde o práva spouštět program za jakýmkoliv účelem, studovat, jak program pracuje, přizpůsobit ho svým potřebám (za předpokladu přístupu ke zdrojovému kódu), redistribuovat kopie dle svobodné vůle, vylepšovat program a zveřejňovat tato zlepšení.

O OSS Aliance

Cílem sdružení je pomáhat správním orgánům řešit otázky, zda je vhodné přejít či nepřejít na open-source, a jejich následné využívání pro činnost státní správy, samosprávy i soukromého sektoru. Stejně tak i podpora svobodného softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, otevřených standardů a bezpečnosti v oblasti softwaru, dat a telekomunikací především v oblasti veřejné správy a školství.
http://www.oss.cz

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování sof­twaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2992