21 komentářů k článku Příběh: Naprogramuju ti to za 15 minut.:

 1. Petr Joachim

  Co jsem si z příběhu odnesl?
  Trochu mne zaráží, že v titulku stálo „naprogramuju ti to za 15 minut“, přičemž vývojář na tom strávil nejméně 4x tolik. (14 + 28 + 20 zmíněných v textu). Nicméně i tak je to dobrý počin udělat novou věc takhle rychle a mít ji na ve stable.

  Každopádně titulek by měl podle mě nabývat jednu z následujících podob (aneb, co jsem si z příběhu odnesl):

  • O vývojáři, který neuměl odhadnout náročnost úkolu a podcenil klientovo zadání
  • O vývojáři, který řekl, že je hotovo i když funkcionalita nefungovala
  • O klientovi, který dostal celé království, ale myslel si, že je ho jen čtvrtina
  1. Vojtěch Semecký

   Re: Co jsem si z příběhu odnesl?
   Ten odhad 15 minut byl ale na to původní zadání a to bylo hotovo za 14 minut, ne? Zbylých 28 + 20 už byly další věci. Inkrementální změny po malých, klidně čtvrthodinových krocích, je IMHO jediný správný postup, jak vyvíjet.

 2. Hu Hang

  No ja spis vidim, ze s jidlem roste chut. Zadavatel si neuvedomil co vsechno chce, a az s dalsim releasem a osahanim featury si uvedomil co vlastne chce/potrebuje. Takze problem neni ve vyvojari ale v zadavateli.

  1. Čelo

   Re:
   Já v tom teda žádný problém nevidím. To, že se požadavky mění či upravují vnímám jako přirozenou součást vývoje.

   1. Seb.

    Re:
    Myslím, že Hu Hang chtěl říct, že titulky, které zahanbují vývojáře nejsou šťastné; ten kdo to spackal je zadavatel.

    1. Milos

     Re:
     U technických i byznys požadavků je přirozené, že se na další zpřesnění zadání přijde až dodatečně.

     Všechno napřed nedomyslím ANI JA :-)

   2. Dor

    Re:
    Přesně tak. Já ten článek chápu spíše jako oslavu toho, že občas věci fungují dobře. (A že je to pro autora natolik výjimečné, že ho to motivovalo o tom napsat.) Všichni účastníci projektu jsou spokojeni, vše je v pořádku. Upřímně: hlavně to chápu jako reklamu na Testomato.

    1. Kolemjdouci

     Re:
     V současnosti pak Michal Illich stojí za projekty jako Zdrojak.cz, Testomato, Wikidi nebo Devel.cz…

     1. Martin Hassman

      Re:

      Tak to není zrovna velké tajemství 8-) Příběh je ze života našich kolegů. Když nás zaujmete příběhem vašich kolegů, může tu být také.

 3. Jakub M.

  Změna chování podle pole název?
  První provedená úprava s detekcí hlaviček se pravděpodobně teď provádí ve všech testech. To asi nebude zásadní problém a HTTP hlavičky jsou užitečné. Co mě ale zarazilo, byl ten příznak „[cache]“, který se dává do názvu. Tam bych doporučoval větši opatrnost, protože podobné triky z mojí zkušenosti k těžko odhalitelným chybám.

   1. Ondřej ProcházkaAutor příspěvku

    Re: tcpdump
    Testomato vs tcpdump/curl je jako srovnavat gimp vs malovani. Testomato meri a zjistuje vic parametru nez bezny clovek zna.

    1. demijohn

     Re: tcpdump
     Lenže keď chcem len testovať či response obsahuje reťazec „Cache: Hit“ tak su mi tie miliony ostatnych parametrov ktore Testomato zna k ničomu.

     1. Ondřej ProcházkaAutor příspěvku

      Re: tcpdump
      Když chceš mít testy pohromadě, tak zvolíš službu s vhodným rozsahem. Krom Cache:Hit používáme i další vlastnosti testomata.

 4. mr.fatblunt

  Re: Co jsem si z příběhu odnesl?
  Ja bych rekl ze to neni zrovna idealni zpusob vyvoje. Je to celkem pusobive, ale hodne zalezi na tom co je pod kapotou – takovy Jenkins by tuhle ulohu zvladnul za mene nez dve minuty..

 5. mr.fatblunt

  zpusob vyvoje
  A jeste bych dodal –

  Potřebuji totiž před testem spustit dotaz na URL, kterým se cache naplní.
  Tohle je obzvlaste vtipne. Takovyhle „tesny“ zpusob vyvoje (a ze jsem se s nim setkal mockrat) muze mit casto velmi podobny efekt, jako kdyz clovek pise kod bez rozmyslu. Vysledne reseni je pak plne nesystematicnosti, ktere do nej vlozily ruzne „rychle napady“ co se ve velkem nadseni z hlavy rovnou sypaly do zdrojaku. Spravovat takovou „spickovou“ vec po par letech vyvoje je urcite skvely zazitek, doporucuju.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=13903