29 komentářů k článku Nový Zdroják: změna vydavatele a šéfredaktorské déjà vu:

 1. Almad

  Diky

  Zdrojaku jsem neveril, protoze mi prisel jako zbytecna redundance k zahranicnim zdrojum.

  Rozviril ale vody a svuj prostor si vydobil.

  Dik.

 2. blizz

  A bude tam prispievat aj Martin Maly?

  Jeho clanky o programovani boli fajn. Bolo by skoda prist o takeho autora. A mozno ze by to mal skusit v politike.

  1. mikiqex

   Re: A bude tam prispievat aj Martin Maly?

   Podle mého patřily články MM k tomu nejlepšímu, co na Zdrojáku vyšlo, protože vždy píchal do vosích hnízd a měl konstruktivní komentáře. Také doufám, že MM na Zdroják úplně nezanevře.

   1. Michal Illich

    Re: A bude tam prispievat aj Martin Maly?

    Budeme rádi, když na Zdroják Martin Malý občas něco napíše.

    1. mikiqex

     Re: A bude tam prispievat aj Martin Maly?

     @adent
     Q: Bude Martin Malý psát na Zdroják dál?
     A: Nebojte, nebude!

     :(

     1. Martin Hassman

      Re: A bude tam prispievat aj Martin Maly?

      Tak takhle jednoduché to není. Martin teď odjíždí na dovolenou, pak se vrátí k nějakým vlastním projektům a po té se ukáže, zda či jak moc sem bude chtít přispívat. Martin má dveře otevřené, jsme v kontaktu a zájem čtenářů tu je, tak že se ještě uvidí. Jak Martina znám, nebude trvat dlouho a objeví se nějaké dobré vývojářské téma, o kterém nikdo nepíše, a Martinovi to nedá, bude to v něm hlodat a začne o něm psát a pak záleží, zda bude pro něj výhodnější to psát sem nebo jinam. Zkusíme vytvořit dobré podmínky a uvidíme 8-)

  2. mekele

   Re: A bude tam prispievat aj Martin Maly?

   Ja bych MM videl jako budouciho prezidenta. Samozrejme pouze v pripade ze do toho Okamura nepujde.

 3. emik

  zdrojak a root

  To nic nemění na věci, že stále nevím, proč jsou weby jakoby dva, když na obou jsou odkazy na stejné články.

  Jinak díky za práci.

  1. Michal Illich

   Re: zdrojak a root

   Tuhle schizofrenii zkusíme napravit – Zdroják bude na samostatné doméně a v budoucnu i na vlastním redakčním systému. Oba weby by se měly i nadále podporovat odkazy, ale provázanost bude menší.

  2. lopata

   Re: zdrojak a root

   Protože chytré hlavy z Internet Infa si asi myslely, že dosáhnou nějakých „synergických“ efektů, nedosáhly evidentně ničeho akorát nasraly pár lidí a vyhodily spousty peněz, doufejme, že se z toho oni i nový vydavatel poučí.

   1. František Kučera

    Re: zdrojak a root

    Synergický efekt je třeba v tom, že čtenáři Roota si nemuseli zakládat účet na novém serveru. Nebo v propagaci některých článků na obou webech.

 4. vetesnik

  Re: Nový Zdroják: změna vydavatele a šéfredaktorské déjà vu

  Jsem rád, že Zdroják padnul do správných rukou. :) Články od MM se mi taky hodně líbí, tak snad semtam něco vyplodí. Přeji zdar oběma šéfredaktorům a držím palce při deschizofrenizaci Zdrojáku, podle mě je to dobrý nápad. Akorát prosím o drobnost: v budoucím RSS feedu bych rád měl celý text a ne jen anotaci (může být klidně oddělený feed). Pokud by to bylo možné, pošlu vám tyčinku Mars. Děkuji. :)

  1. František Kučera

   Re: Nový Zdroják: změna vydavatele a šéfredaktorské déjà vu

   Náhodou, mně se Zdroják jako programátorská příloha Rootu líbil. Takhle abych měl účet na dalším serveru, vopruz.

   1. vetesnik

    Re: Nový Zdroják: změna vydavatele a šéfredaktorské déjà vu

    No doufám, že převytvářet účet si muset nebudu, to by mě naštvali. :) Třeba to po datový stránce může zůstat, akorát to hoděj na jinou doménu a daj lepší ksicht.

  2. koubel

   Re: Nový Zdroják: změna vydavatele a šéfredaktorské déjà vu

   Tipnul bych si, že pokud bude nový vydavatel chtít vydělávat na reklamě, jako že určitě ano, tak s celým textem článků v RSS budete mít určitě smůlu.

   1. vetesnik

    Re: Nový Zdroják: změna vydavatele a šéfredaktorské déjà vu

    Tak holt nebude Marksa no. Na mě stejně moc nevydělaj, většinou brouzdám bez js (nebo s js, ale zakázaný všechno mimo).

 5. Matěj Konečný

  Hodně štěstí

  Přeji Martinu Malému hodně štěstí do další kariéry a děkuji za všechny ryby. Zároveň jsem rád, do jakých rukou Zdroják padl a že bude pokračovat.

  Mám jeden postřeh. Internet procházím s AdBlockem, který však funguje tak dobře, že ani nevnímám, že ho mám. Uvědomil jsem si to až tehdy, když o něm v odcházecím článku pan Malý něco napsal. A pro Zdroják jsem ho vypl. Myslím, že kdybyste tu implementovali Ultimativní anti AdBlock řešení pro vydavatele obsahu od Arthura Denta, plno lidí by si AdBlock vyplo.

  1. alancox

   Re: Hodně štěstí

   Myslíte ten anti AdBlock, který se dá jednoduše obejít?

   Detekce AdBlocku v jeho podání:


   kus javascriptu:


   if($(„#adf5ad“)­.css(„display“) == „none“ || $(„#adf5ad“).css(„-moz-binding“).sear­ch(„chrome://“) != -1)

   vlastní hlesaný obrázek:


   <img id=“adf5ad“ src=“http://w­ww.oldplayer.cz/i­mages/ad/aabd4072d82191f­.gif“ width=“1″ height=“1″ alt=““>

   Jak dlouho myslíte že trvá zneškodnění tohoto blokátoru?

   1. František Kučera

    Re: Hodně štěstí

    Pointa je přece v tom, že to čtenáře k ničemu nenutí a neotravuje – jen mu to jednou doporučí vypnout AdBlock. Pokud čtenář tuto prosbu nevyslyší, už ho to dál neobtěžuje a nesnaží se mu to fyzicky bránit ve čtení stránek bez reklam. Takže tady ani není co obcházet nebo zneškodňovat – stačí jednou odkliknout a je klid.

    1. Miloslav Ponkrác

     Re: Hodně štěstí

     První internetové reklamy také nijak neotravovaly, dokonce jsem je i četl. To bylo někdy v roce 1995. Nakonec postupně zdivočely.

     První antiblock se také tváří jako neviňátko.

     Ostatně někdy před rokem 2000 nasadil http://www.root.cz blokátor, že dokud si nestáhnete flashovou reklamu, neuvidíte obsah článku. Protože jsem měl slabý počítač a plugin pro flash jsem tedy vůbec neinstaloval, na root jsem se nedostal. Bylo to skvělé, zbavil jsem se závislosti denně číst root a od té doby na něj zavítám tak jednou za měsíc.

     Abdblock je naprosto nezbytný.

     Co je problém jsou prohlížeče, které na sebe kváknou i co nemají. Možnosti firefoxu pro javascript a nemožnost nějak jemně diferencovat práva javascriptu způsobuje, že uvažuji o tom, že firefox zahodím a najdu bezpečnější/blbější prohlížeč. I když existuje pár užitečných pluginů, leccos jde šoupnout navíc ke stránce extra atd.

     Jakmile se mi strának začne pokoušet řídit prohlížeč a diktovat co v něm mám či nemám, jsem nelítostný jako tygr. To není věc autora webové stránky a jakmile mi začne dávat najevo, že se mu nelíbí moje nastavení prohlížeče – nemám slitování. Sorry, do toho žádné webové stránce nic není.

     Salámovou taktikou se z malého pramínku stane časem velký problém. Stejně jako z antiblocku. Antiblokátorů existuje několik, většina jich můj AdBlock nezadetekovala, protože nemám standardní pravidla, ale vytvořil jsem si je sám od nuly ručně.

     Z jiného soudku – v poslední době jsem omezil Google javascripty, protože už to začalo být neúnosné. Začal jsem tím, že do /etc/host jsem přidal řídek:

     127.0.0.1 http://www.google-analytics.com

     A pak odstřihl nějaké zbývající JavaScripty jinak.

     Prohlížeče v poslední době dávají až moc velké možnosti a myslím, že je to na škodu.

   2. Matěj Konečný

    Re: Hodně štěstí

    Vy jste ten článek nečetl, že ano?

    Já, stejně jako velké množství jiných lidí, nemám AdBlock proto, že bych bytostně nenáviděl reklamu, ale proto, že nechci opouštět servery, kde jí je mnoho nebo kde je reklama krajně obtěžující (jako například zelené texty na iDnes).

    Když mě vydavatel upozorní, že bych mohl na jeho stránce udělat výjimku, moc rád ji udělám. Do té doby, než pro mě bude reklama obtěžující.

 6. Tomík

  Jsem za to rád

  Jsem velice rád, že se do křesla šéfredaktora vrací Hassman. Pod jeho vedením jsem měl Zdroják daleko raději, připadal mi takový fundovanější, vyrovnanější, více nad věcí a nestrannější, což jsou všechno vlastnosti, kterých si u magazínu cením. Nikdy jsem moc Malého nemusel, připadá mi daleko výbušnější, arogantnější, jeho článkům chybí ona nestrannost a bývají až moc bulvární. Takže to je pozitivní.

  Nevím, co moc očekávat od nového majitele. Snad jen, že to vždycky vypadalo, jako by Internet Info o Zdroják moc nestálo a mělo ho jen z nutnosti. Stačí se třeba podívat na přístup firmy k Vitalii a k Zdrojáku. Snad to bude za Illicha lepší.

 7. jioolk

  The King is dead. Long live the King

  Diky moc Martine za odvedenou praci a zaroven preju hodne uspechu druhemu Martinovi do nove etapy.

 8. msk

  wtf?

  Vobec som netusil, ze MH zalozil zdrojak, a to ho uz nejaky ten rok latentne sledujem ( zdrojak, nie hassmana :-) ).

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3619