Komentáře k článku

Nuget: inteligentná správa používaných knižníc

Ak pracujete na aspoň trochu rozsiahlejších projektoch, určite sa nevyhnete používaniu cudzích knižníc. Či už ide o open-source, komerčné alebo vlastné knižnice, princíp ich použitia je vždy rovnaký. Knižnicu treba nájsť, stiahnuť správnu verziu, rozbaliť, nalinkovať do projektu, nakonfigurovať. Našťastie existuje Nuget, ktorý vykoná všetky tieto operácie za vás.

Zpět na článek

6 komentářů k článku Nuget: inteligentná správa používaných knižníc:

 1. MartinSura

  Nuget - restore

  V článku nebyla zmíněna jedna zajímavá fičura a to je restore package, která byla tuším nativně naimplementována ve verzi nugetu 1.6.

  Jde o to, že už se do repozitáře nemusejí commitovat i balíčky(typicky adresář packages), protože při buildu si umí nuget automaticky chybějicí balíčky doinstalovat sám.

 2. jondy

  NuGet

  U NuGetu mi vadi to, ze sprava balicku je per project a ne per solution. Teda mozna jsme jen neprisli jak to udelat per solution. Takze se knihovny pro kazdy projekt stahuji a spravuji samostatne, i kdyz jsou pouzivany napric nekolika projekty.

  Dalsi problem je v tom, ze NuGet neumoznuje ridit kam se budou knihovny instalovat a odkud linkovat. Takze napr jquery se ma vzdy nacpe do adresare Scripts a to, ze pouzivate adresar js ho nezajima :-)

  Aby se vyrovnal jinym spravcum balicku pouzivanym v Jave, Ruby atd., tak se bude jeste muset hodne vylepsit.

  1. MartinSura

   Re: NuGet

   Mno, nuget per solution teď přidali tuším v posledním releasu a spravuje se přes Tools > Library Package Manager > Manage NuGet Packages for Solution…

   Jinak nemožnost řídit kam se budou knihovy instalovat a linkovat u toho taky trpíme. Takže aktualizace balíčků je skoro neproveditelná. Líbil by se mi dialog, kde by si člověk mohl zaškrtnout jaký soubory z balíčku chce nainstalovat a hlavně kam…

   1. Aleš Roubíček

    Re: NuGet

    Kam se mají balíčky stahovat lze nastavit. Není k tomu žádné UI, stačí vytvořit konfigurační soubor nuget.config, který uložíte vedle vašeno sln souboru a do něj vložit toto:

    <settings>
    <repositoryPat­h>..lib</repo­sitoryPath>
    </settings>

    1. MartinSura

     Re: NuGet

     Na tohle nastavení sem narazil tuším na SO, ale já měl spíš namysli možnost u konkrétního balíčku (např jquery) si mít možnost zvolit kam se v projektu nainstaluje. Protože výchozí strukturu u mvc projektů /script /content u žádného projektu nedodržujeme.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3651