7 komentářů k článku O náboru juniorů:

 1. Oldis

  Spíš než knihy, ty sem četl tak před patnácti a více lety a musím říct že myslíme v c++ a modetní programovaní v c++ mě hodně posunuly, bohužel všude kde sem pak dělal o těhle knihách, leč vysokoškolsky vzdělaní lidé nikdy neslyšeli a když chtěli něco vědět tak se dívali do Herouta, a když sem se do něj kouk zůstal sem zhrozen, Herouta jako vzor určitě né, tedy určitě né co se c++ týče, jak je na tom s Javou netušim. Ale i tak sem měl před senior ing. kolegy často náskok, ač junior, šablonách nevěděli zhola nic, a nevěděli ani jak a kdy použít vektor, takže jsem nakonec vždy odcházel protože sem s nimi najednu stranu dost bojoval a člověk co neví že objekt string má konstruktor mi fakt nemá co dát.

  1. Dor

   Re:
   Podle mě jsou u programátorů pojmy senior/juniory trochu zavádějící. Potkal jsem lidi, kteří znali technologie a algoritmizovali jak pán bůh, ale přesto se jim nedala zadat práce a 14 dní si jich nevšímat. A potkal jsem i lidi, kteří se obešli bez úplných novinek, ale právem byli označováni za seniory. Většinou z nich padal i trošku méně učebnicový kód, ale tak nějak vydělávali firmě víc i v dlouhodobém pohledu.

  1. Radek M.

   Re:
   Muhehehe, jo, pracovníci v IT nejsou, je jich málo, berou nepředstavitelně vysoké platy, stačí si udělat rychlokurz za dva tisíce a firmy se o vás poperou, vše se naučíte v praxi, íčko studovat nepotřebujete, to jsou všechno příklady blbostí, kterými nás den co den krmí novináři a upřímně i některé IT firmy.

   Jaké pak zklamání uchazeči zažívají, když se setkají s realitou, že přečtení knížky o JAVA 8 nebo absolvování měsíčního kurzu znamená akorát to, že jim na životopis ani nikdo neodpoví.

   Ono asi softwarových inženýrů by trh opravdu byl schopen pojmout vícero, nicméně už to musejí být opravdu zkušení hotoví jedinci, žádní junioři. (A v tom mě ty články v novinách tak vytáčejí. Kdo to pak má těm chudákům vysvětlovat.)

  1. Míra

   Re:
   Nevím co bylo myšleno pojmem „klasickej pohovor“ ale jinak než nějakou formou schůzky se kandidát přijímat nedá. Slyšel jsem o „přijímání“ do „firem“ stylu kdy se jde někdo z dotyčným ožrat do hospody a pak se dohodnou, tak je přijat. Timto způsobem se opravdu v normální firmě fungovat nedá. To bude fungovat pouze tam, kde je úplně jedno co ten dotyčný dělá protože příslušné místo ve firmě je pouze formální.

   Pohovor může mít spoustu variant. Od striktně formální až po neformální povídání o firmě a zkušenostech uchazeče.

   Jde o to zjistit celkový stav uchazeče. Nejde jenom o znalosti ale také o přístup k práci, styl komunikace, úroveň sebevědomí a další věci.

   Nejhorší je pokud přijde namachrovaný frajírek s pociten „všechno umím, všude jsem byl“. Takový člen týmů bude mnohem víc škodit než pomáhat. Stejně tak připomínky typu „proč to má fungovat ve Firefoxu, když všichni používají Chrome“. Tohle je taky naprosto špatně.

   Pohovor je o prvním dojmu z uchazeče. Skutečně poznat dotyčného je možné až během zkušební doby.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=21128