Komentáře k článku

Pochopil by Einstein váš web?

Myslet si, že všichni uživatelé vnímají vaši stránku stejně, by byl velký omyl – natož myslet si, že ji vnímají stejně jako vy. Na to, jak ji vnímají, má vliv mnoho faktorů, a tím nejvýraznějším jsou různá zdravotní omezení. Udělat web přístupný pro nevidomé už většina designérů umí – ale co jiná omezení?

Zpět na článek

8 komentářů k článku Pochopil by Einstein váš web?:

   1. Martin MalýAutor příspěvku

    Re: Simulátor poruchy pozornosti

    To je pak simulace poruchy pozornosti ztížená o simulaci poruchy rozložení klávesnice. :)

   2. next_ghost

    Re: Simulátor poruchy pozornosti

    Kdyby jenom QWERTZ, ani na Dvořákovi se to nedá ovládat a Flash samozřejmě přepnutí na anglickou klávesnici vesele ignoruje…

 1. ufak

  poznamky

  1) Špatné vnímání stránky nebo orientace přes ovládací prvky nemusí být porucha. Dnešní doba je povrchní a rychlá. Člověk oskenuje rychle stránku, dokud nenarazí na to, co hledá. Pokud hledá vysloveně např. navigační tlačítko Založit nový, někam se mu schová, nemůže ho najít.
  2) Dnešní mládež nečte a má potíže se vstřebáním podstaty textu, zvláště, pokud je dlouhý.
  3) Já mám také potíže se soustředěním a poskakující blbec v potápěčských brýlýl mě fakt ruší. A nejlepší jsou padající růžová srdíčka.
  4) Já třeba raději čtu než poslouchám multimédia. Je to i rychlejší.

  1. Martin MalýAutor příspěvku

   Re: poznamky

   K tomu bodu 1: Je to přesně tak. Ale zatímco člověk bez popsaných obtíží nakonec dokáže celou stránku prohlédnout znovu a vyzkoušet si, kde se ta volba, co on potřebuje, vlastně skrývá (a webdesignér může oponovat tím svým „Voni to nakonec najdou, a když ne, tak nemají na to ten web používat“), tak lidé s kognitivními poruchami ten web zkrátka nemohou použít. Lidé s poruchou soustředění začnou dělat něco jiného a odejdou, člověk s poruchou čtení nebo dyslektik nepochopí, že „nyní máme všechny služby v integrovaném cerntru služeb zákazníkům“, a neví co se po něm chce, a člověk s problémy při řešení úloh objeví, že při skenu stránky nebylo tlačítko tam kde ho očekává, a nenapadlo ho hledat někde jinde. On tu úlohu nedokáže bez pomoci vyřešit.

 2. Deafboy

  Bod 1

  Celý bod 1 kompletne ignorujú veľké firmy. Majú zložitú štriktúru stránok, hlavná ponuka je vždy niekde inde, kategórie sú vždy iné, stredobodom pozornosti je veľký flashový banner uprostred stránky. Prvky ktoré majú budiť profesionálny dojem, no v skutočnosti iba mätú návštevníkov. Schválne skúste nájsť informáciu ako a kde stiahnuť vmware server console ;)
  Okrem vmware sú nádejní adepti na najhoršiu stránku: microsoft, nedávno oracle (niektoré podstránky v dizajne SUN, niektoré Oracle), HP… v podstate takmer všetci veľkí hráči. Firmy sa rozrastajú, doterajšia štruktúra stránky nestačí, tak sa prídáva, pláta a doplňuje, inovácie prichádzajú rýchlejšie ako sa dá zaktualizovať každá podstránka a tak vzniká zmätok.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3296