Pošlete Zdroják do Kindlu a další jarní novinky

Ač to na jaro při pohledu z okna zrovna nevypadá, máme tu přehled jarních novinek na Zdrojáku. Pošlete si články do svého Kindlu. Lepší čtení z mobilů. Pryč s rušivými tlačítky. Font plný ikonek a další. P.S.: Pochvaluje si už i David Grudl.

Od spuštění nového Zdrojáku uplynuly téměř dva měsíce a my pro vás připravili několik novinek. Doufáme, že vás aspoň některé z nich potěší.

Kindle it

Tou první je snadné odeslání článků do vašeho Kindlu. Pokud se vám nějaký článek líbí a chcete si ho v klidu přečíst třeba cestou vlakem na Kindlu, hned pod článkem najdete tlačítko Kindle, které ho do vašeho Kindlu odešle.

Na Kindlu se čtou články velmi dobře, převede se vše včetně obrázků. Pokud byste ale náhodou měli s nějakým článkem problém, dejte nám určitě vědět.

Kindle

Vylepšené mobilní zobrazení

Mobilní zobrazení Zdrojáku jsme výrazně učesali, minimalizovali jsme, co se dalo, jak si můžete na obrázku všimnout, článek začíná hned na první obrazovce a nemusíte pro něj nikam scrollovat.

Mobile Zdrojak

I David Grudl, který se ve své UX přednášce na konferenci Devel.cz 2013 zaměřil na výčet chyb nového Zdrojáku, mj. právě na nevhodnou mobilní verzi, si nyní pochvaluje, jak se mu ten Zdroják pěkně čte a jací že jsou ti hoši na Zdrojáku šikovní, že to dle jeho rad tak pěkně opravili. Takže děkujeme Davide a těšíme se na další UX přednášku!

Tlačítka zelenější

Dalším problémem uživatelů bylo najít tlačítko pro zobrazení všech komentářů. To je teď výrazně zelené a snad již snadno nalezitelné. Drobnost, ale potěší. A zde opět děkujeme Davidu Grudlovi.

Sem nebudu přikládat obrázek, zkuste tlačítko nalézt bez něj…

Povedlo se? Tak je vše v pořádku.

Ikonky z fontu

A nyní něco technického. Pro zobrazení řady malých obrázků nyní používáme vygenerovaný ikonkový font fontello, viz fontello.css. Ano, i pro tyhle obrázky, které jsou nyní vektorové:

Sdíleníčko

Pokud se vám tenhle přístup líbí, zkuste Fontello sami.

Pryč s fuj tlačítky

Z titulky zmizela tlačítka sociálních sítí, na které jste si bez výjimky stěžovali a měli jste pravdu. Místo nich zobrazujeme číselný ukazatel počtu sdílení, tj. jakýsi ukazatel popularity článku. Do budoucna plánujeme vytvořit žebříček, takže bude snadné např. najít, které články v tom a tom měsíci byly ty nejpopulárnější. Pokud jste nějakou dobu nestíhali Zdroják pravidelně sledovat, ušetří vám to kupu času.

Stávající zobrazení není ještě finální, ale protože je lepší, než byla ona křiklavá původní tlačítka, tak jsme se rozhodli ho nasadit už v této podobě.

Závěr

To není zdaleka vše, opravili jsme ještě několik desítek drobností, které vám mají Zdroják zpříjemnit. A abychom neděkovali stále jen Davidovi, děkujeme i vám všem ostatním, několik desítek z vás mi posílalo připomínky horem i dolem.

Vážně díky! Na některé se dostalo, na jiné se podíváme zase příště, nebojte.

Pokud máte zájem se na obsahu Zdrojáku podílet, pokud chcete napsat článek, napište nám do redakce na adresu redakce@zdrojak.cz.

Sledujte nás na sociálních sítích (Twitter, Facebook, Google+), kde můžete najít další obsah, na který už nezbylo na našem webu místo.

Ještě jednou díky vám všem a zachovejte nám svou kritiku i přízeň.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 18

Přehled komentářů

srigi Dobra praca
Martin Hassman Re: Dobra praca
Timy Zobrazit komentáře
Martin Hassman Re: Zobrazit komentáře
srigi Re: Zobrazit komentáře
Matej Chrenko nefunkčné tlačítka
Martin Hassman Re: nefunkčné tlačítka
Martin Hassman Re: nefunkčné tlačítka
Michal Nefunkční tlačítko Kindle
Martin Hassman Re: Nefunkční tlačítko Kindle
Martin Hassman Re: Nefunkční tlačítko Kindle
Roman Veselý social buttons
Martin Hassman Re: social buttons
NN U mňa spokojnosť
Martin Hassman Re: U mňa spokojnosť
viforeg Označování nových komentářů
Martin Hassman Re: Označování nových komentářů
srigi Re: Označování nových komentářů
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=7534