11 komentářů k článku Praktické použitie MongoDB v .NET:

 1. Tomáš Herceg

  Rychlost

  Nedělal jste nějaké měření, o kolik rychlejší to je? A jestli to je rychlejší než data přelít ze vzdáleného SQL Serveru do lokálního SQL Serveru a hledat to na něm (tam by se dala i velká část kódu znovupoužít, jestliže jste jej už pro SQL Server měl napsaný).

  1. igorkulman

   Re: Rychlost

   Presné merania som nevykonal, subjektívne to bolo tak 5x rýchlejšie, záleží však, čo sa práve dialo v MS SQL (virtuálny vzdialený stroj s viacerými databázami a rôznymi procesmi).

   O lokálnom SQL servery som neuvažoval, na danom stroji MS SQL nebolo a ani nebolo možné ho doinštalovať. Mal som hotový kód pre prácu so záznamami v pamäti a uvedený prechod na MongoDB bol celkom jednoduchý.

   1. Logik

    Re: Rychlost

    A zvážil jste použití „embeded“ verzí databází, např. SQLite, embeded firebird etc? Přepisovat byste nemusel v podstatě nic, pouze na začátku přetáhnout záznamy a vytvořit spojení do lokální databáze.

    Nicméně, jestli nepotřebujete žádné vyspělé fíčury SQL, mohlo to být vcelku dobré řešení, i když imho by úprava na embeded sql server byla rychlejší.

    1. igorkulman

     Re: Rychlost

     Pokiaľ viem tak žiadna z embeded databázy nepodporuje úplne LINQ, takže toho kódu by bolo potrebné vytvoriť celkom dosť. Okrem toho som nepotreboval žiadne SQL vlastnosti,len ploché uložene státisícov záznamov.

     1. Roman Antoň

      Re: Rychlost

      Osobně bych ve vašem případě sáhl po MS SQL Server Compact. Podle všeho by mohl splňovat Vaše požadavky, které jste zmínil – neinstaluje se a podporuje LING (verze 4). Přenostitelnost kódu z „dospělého“ MS SQL Serveru by byla jednoznačná.

      Vaše volba by se však také dala považovat za vytvoření si příležitosti pro seznámení s kategorií noSQL databází :-)

 2. fos4

  MongoDB - XML

  U nas jsme mongoDB nasadili abychom mohli vyhledávat v XML dokumentech (faktury) a dobře se to osvědčilo. Nejen že to funguje jako backup, ale lze v tom i vyhledavat.

  XML nacteme jako simple_xml, prevedeme na pole a ulozime. Zadna prace navic neni zapotrebi.

 3. Ladislav Thon

  Re: Praktické použitie MongoDB v .NET

  > Platforma Microsoft .NET však na 32-bitovom operačnom systéme obsahuje obmedzenie maximálnej alokovanej pamäte na cca 2 GB

  Největší prča je, že MongoDB na 32bitové platformě nezvládne víc než cca 2.5 GB dat, protože datové soubory mapuje do paměti :-) 32-bit limitations

 4. Majkl

  Konzistence dat

  No já bych chtěl hlavně vidět tu konzistenci dat v ostrém provozu při takovém návrhu „řešení“. Už to úvodní přemýšlení o „…jasnou voľbou bolo čiastkové natiahnutie potrebných záznamov do pamäte…“ při statisících záznamů o mnohém svědčí ;-)

  I při té NoSQL dB jako vypnete provoz pro uživatele a update v target dB se bude dělat v „single“ režimu? Co když zpracování uprostřed spadne (z různých důvodů), tak všechno se bude dělat znovu? Co pak příp. duplicity, rozpracované záznamy?

 5. ghjfghj

  Mono

  Mongo jsem si oblibil, bohuzel pri prechodu na linugz a Mono jedina komponenta, ktera nefungovala bylo prave Mongo

  1. xor

   Re: Mono

   Tos‘ mě vyděsil. Mongo používám přes MONO na linuxu jako mezisklad dat pro vyhledávač a doteď jsem žil v přesvědčení, že mi to funguje.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3444