Právě vyšlo: Knižní nabídka za červenec

Ačkoli jsou prázdniny a mnozí z nás dávají přednost lehčí literatuře k vodě, pojďme se podívat, co v prvním prázdninovém měsíci nabídla nakladatelství webdesignérům, programátorům a vývojářům webových aplikací. V nabídce nalezneme například tituly o redakčních systémech či o RIA technologiích.

Začneme, jako už tradičně, nabídkou českých knih. CPress v červenci nabízí knihu ASP.NET 3.5 v jazycích C# a VB.NET. Microsoft sice zrovna vydal Expression Studio ve verzi 3, ale i tak může být užitečná učebnice Microsoft Expression Web 2. Zoner přichází s knihou WordPress – efektivní publikování na webu či Silverlight – datové služby. Nakladatelství Grada vydalo kompletního průvodce světem HTML a CSS s jednoznačným názvem: HTML, XHTML a CSS.

V angličtině je nabídka, jako už tradičně, podstatně bohatší. Rozdělíme si ji do skupin

Redakční systémy a spol.

V červenci vyšlo několik knih, které se věnují známým redakčním systémům či e-shopu Magento.

RIA technologie

Od každé RIA technologie hezky po jedné knize.

HTML a CSS

Knihovny a frameworky

Jazyky

Ostatní

Nabídka knih za červenec je tedy poměrně bohatá. Pokud jste si přesto nevybrali, nevadí – už za měsíc přijde další várka nových knih…

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3057