3 komentářů k článku Příklady dobré praxe z testování přístupnosti webů v soutěži Zlatý erb:

  1. Radek PavlíčekAutor příspěvku

   Re:
   Jak píše i Martin, soutěž pořádá sdružení Český zavináč, ne Webhouse.

   Já jsem externím spolupracovníkem poroty Zlatého erbu a ani s Českým zavináčem, ani se společností Webhouse nejsem v žádném pracovněprávním či jiném vztahu. Takže rozhodně nemám potřebu nikoho protežovat :-)

   Příklady jsem vybíral ze soutěžících letošního ročníku Zlatého erbu, jehož výsledky (včetně slovních komentářů k hodnocení) jsou veřejně dostupné, viz https://www.zlatyerb.cz/html/vysledky/2019/celostatni/index.html?p1=1755

   To, že je většina webů postavena na systému vismo od Webhouse není u webů měst a obcí myslím nijak překvapující. Podobně jako by v soutěži webů, postavených na open-source, asi nebylo nijak překvapující dominantní zastoupení WordPressu (obzvlášť v případě, pokud bychom se zaměřili na jejich přístupnost).

   A že jsem explicitně zmínil právě ty weby, které jsem zmínil, žádná náhoda není – Webhouse se tématice přístupnosti dlouhodobě věnuje a má v této oblasti slušné výsledky.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=23362