Komentáře k článku

Raphaël: vektorová grafika pro web

Javascriptová knihovna Raphaël zapouzdřuje a sjednocuje práci s vektorovou grafikou v různých prohlížečích. Dokáže využít SVG tam, kde je podporováno; kde není, pracuje s VML. Pomocí této knihovny lze snadno vytvářet přenositelné a interaktivní aplikace založené na vektorové grafice. Ukážeme si, jak s ní pracovat.

Zpět na článek

6 komentářů k článku Raphaël: vektorová grafika pro web:

 1. HuB

  Parádní článek

  Určitě framework brzo vyzkouším. Ještě bych dodal že pokud požadujete nějakou interakci, tak mi SVG přijde lepší. Nabindujete události na objekty a máte vystaráno. Přes Canvas byste si museli dělat vlastní detekce kolizí objekt<>myš atp.

 2. Jarmil

  Re: Raphaël: vektorová grafika pro web

  Chci si naprogramovat jednoduchou hru domina pro prohlížeč. Je tahle knihovna dobrý nápad? Pokud ne, poradíte nějaký lepší?

 3. testuju

  tak to teda testuju ale něco dělám špatně pač mi to nefunguje

  tak to teda testuju ale něco dělám špatně pač mi to nefunguje
  stahl jsem si uvedený raphael.min.js přímo ze stránek tvůrce a umístil jej do složky s html/php stránkou ovšem ani tak se nezobrazuje volaný javascritový element

  1. Martin MalýAutor příspěvku

   Re: tak to teda testuju ale něco dělám špatně pač mi to nefunguje

   Díky přesnému popisu chování lze přesně určit příčinu, a tou je, že něco děláte špatně, a proto vám to nefunguje.

   Ale vážně: napadá mě taková drobnost. Totiž na stránce autora je ten skript jako „raphael-min.js“, a já v článku použil „raphael.min.js“ (kvůli konzistenci s jinými knihovnami). Pokud používáte staženou knihovnu a zkopírovaný script src=…, tak prohlížeč soubor nenajde, protože se jmenuje jinak. Není to ta příčina?

   1. testuji

    Re: tak to teda testuju ale něco dělám špatně pač mi to nefunguje

    ano přesno to bylo chybou…moc díky

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3355