8 komentářů k článku Rhino: na rozhraní JavaScriptu a Javy:

 1. AHA

  Licence Rhina
  V článku to není zmíněno, tak to raději připomenu: ač jde o projekt pod křídly Mozilly, není pod klasickou trilicencí MPL/LGPL/GPL2, ale jen pod duální MPL 1.1/GPL 2.0. Vypadá to jako pohoda, ale už jsem se setkal s projektem, který byl pro změnu LGPL a Rhino nemohl použít, aniž by musel sám sebe relicencovat.

 2. Jakub D.

  RE: Rhino: na rozhraní JavaScriptu a Javy
  Dekuji autorovi za uzasny clanek. Rhino pouzivame v praci a diky tomuto clanku jsem ziskal vydatny uvod do problematiky. Jakmile bude vhodna prilezitost, urcite si s Rhinem pohraji vice.

  1. David MajdaAutor příspěvku

   RE: Rhino: na rozhraní JavaScriptu a Javy

   Děkuji za pochvalu :-)

   Můžu se zeptat, na co Rhino v práci využíváte a proč? Docela by mě totiž zajímalo, co všechno s ním lidé reálně dělají.

   1. Jakub D.

    RE: Rhino: na rozhraní JavaScriptu a Javy
    V praci vyvijime jednak hlasove aplikace ve VoiceXML, ktere pouziva ECMAScript-327 (odlehcena verze kvuli vykonu) pro semantiku operaci a doplneni pokrocilejsi funkcionality. A pak se zabyvame rozsirovanim platformy IBM VoiceServer o nase vlastni reseni, ktera jsou postavena mj. na Rhinu.

    Konkretne mame komponentu, ktera umozni vyvojari VoiceXML aplikace nacist nejakou informaci z Internetu pohodlneji, nez jak se to da udelat normalne. Vyvojar si pritom potrebnou funkcionalitu (napr. zpracovani vysledku) muze upravit predefinovanim danych metod ve zvlastnim .js souboru. Ten je pak interpretovan nasi komponentou, ktera pouziva Rhino, a vysledek se vrati zpusobem kompatibilnim s VoiceXML 2.1 specifikaci (element 'data').

 3. shMoula

  "programatori" = prasata?
  Skoncil jsem u "konstrukce break label a continue label – javovská obdoba příkazu goto", i kdyz clanek je to urcite zajimavy. Ale pokud je kod neceho tvoren takovymto zpusobem, tak me prestava zajimat…

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2926