14 komentářů k článku Rozšiřujeme náš interpret. V JavaScriptu.:

 1. maki

  Urcite pokracovat
  Zdravim,

  taktiez neviem, podla coho sa meria zaujem, ale jedno viem: vdaka za Vase clanky, ktore sa citaju ‚jednym dychom‘. Urcite pokracovat, pokial to bude mozne.

  Co sa tyka samotneho serialu, zaujimala ma hlavne cast, aku parsovaciu techniku pre expressions ste pouzili (resp,. autor). Ak sa nemylim, tak TDOP (Top Down Operator Precedence).

  Urcite stoji za precitanie:

  http://effbot.org/zone/simple-top-down-parsing.htm#attribute-and-item-lookups
  http://javascript.crockford.com/tdop/tdop.html

 2. fos4 - velký zájemce 2

  Já se přidávám za to, aby bylo pokračování. Ačkoliv do komentářů nepíšu, tak na článek z této série se vždy těším a s chutí si ho přečtu. Takže se ptám také, co udělat proto,a by se pokračovalo?

 3. Jan

  Já si tento seriál také rád četl. Psali jste malý zájem, ale malý zájem koho? Čtenářů, nebo snad autora, který už má malý zájem překládat?

  1. Miloš

   Re:
   TO se nediv. Ono překládat něco stojí dost času, mám to vyzkoušené. A když by to bylo zbytečně….

 4. Miloš

  Je to super
  Dobrý den,
  já se taky vždycky těšil. I když minulý díl jsem moc nevstřebal. Ale to je inteligencí a lambda-nezkušeností.
  Zato parsování textu mě zajímá, kdysi jsem si hrál s editorem a ANTLRem & co.
  Také prosím o pokračování.
  Miloš

 5. Petr Bolf

  Chápu, že překládání je časově náročné a že místo toho můžete třeba pájet součástky na Arduinu, což je jistě zábavnější, ale i tak se přimlouvám za pokračování. A to i přesto, že pointu si lze přečíst v originální, globální angličtině. Díky

 6. Jakub Vrána

  Malý zájem
  Malý zájem se dá jasně poznat z toho, že u žádného z předchozích dílů nebyl ani jeden komentář. Sice by to mohlo souviset i s tím, že všechny předchozí díly měly komentáře zakázané, ale co už.

 7. Milan

  Výborný seriál, jen tak dál
  Děkuji za tento překlad. Takové články / seriály na Zdrojáku už dlouho chyběly. Informatika není jen o tom, nějak poslepovat skládačku, ale i o tom, promyslet problém do hloubky. A právě o tom seriál je. Neučí, jak vzít nějakou módní technologii, která nějakým kouzlem vyřeší náš problém. Článek učí, jak fungují překladače a programovací jazyky. Když budete potřebovat ve svém projektu nějaký DSL (domain specific language), můžete se při jeho návrhu odpíchnout právě od tohoto seriálu. A je jedno, zda překladač napíšete v javascriptu nebo v něčem jiném, tento článek totiž ukazuje princip, jak toho dosáhnout. I když to tak může vypadat, udělat si vlastní překladač není jen hříčka. Například díky vlastnímu DSL můžeme přizpůsobovat aplikaci různým požadavkům zákazníků, aniž bychom museli měnit kód samotné aplikace. Podobně jako rozšíříte funkcionalitu Excelu díky VBA.

  Chtělo by to tady víc takových článků, které se zabývají algoritmy a rozborem problémů. Nebo třeba optimalizací. Ne všechny projekty jsou jen přehazování dat mezi formulářem a databází a tahání dat z databází a nějakém zobrazení. Občas nemůže být „jen programátoři“.

  Nic proti článkům, které popisují nové funkce programovacích jazyků, nástroje, knihovny. Ty jsou také potřeba a čtu je s radostí. A pak ušetří spoustu práce nebo posunou aplikace o kousek jiným směrem, aby nezahnily v čase.

  Takže se přimlouvám za pokračování překladu.

 8. Petr

  Díky tomuto seriálu jsem začal denně otevírat Zdrojak.cz
  Prakticky každý den jsem otevíral Zdrojak.cz, abych se podíval, jestli je další díl seriálu. To zatím u mně žádný jiný seriál nezpůsobil.
  Takže pokud tenhle seriál končí, tak se asi znovu vrátím k periodě jeden měsíc…

   1. Milos

    Re: Díky tomuto seriálu jsem začal denně otevírat Zdrojak.cz
    Na druhou stranu nám nic nebrání pokračovat v originále.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=19685