19 komentářů k článku Jak na to: Spojení Flex 4 a PHP ve Flash Builderu 4:

 1. rooobertek

  flex

  Ak niečo nenávidím, tak je to flash a flex. Kvôli troške „skrášlenia“ je obetovaný procesor aj použiteľnosť. Neviem, možno sa dajú robiť aj použiteľné flexové hovadinky, ale zatiaľ som sa stretol iba s prípadom, kedy ma to iba nasr*lo. Napríklad nemôžem tam používať koliečko na myši tak, ako by som ho mohol používať napríklad v iframe (iframe je evil, ale furt lepšie ako flash). Klávesnica tiež nie je použiteľná tak, ako mám ja nastavené v operačnom systéme a prehliadači. Musím sa prispôsobiť predstavám tvorcu aplikácie o spôsobe ovládania. A to sa mi sakramentsky nepáči.

  Bohužiaľ, programujem aplikáciu, do ktorej sa snažia narvať čo najviac flexu, takže sa mi článok hodí. Díky :)

  1. Pavel Šimek

   Re: flex

   Ta věcná kritika (výkon, klávesnice, nastavení podle prohlížeče…) je oprávněná. To jsou řešitelné problémy.

   Ale k tomu „musím se přizpůsobit představám tvůrce aplikace o způsobu ovládání“ bych řekl – proč ne? :) Vždy se někomu přizpůsobujete. Buď autorovi OS nebo autorovi aplikace, resp. nějakého frameworku. Co je lepší – aby combo box na jednom OS vypadal ve všech aplikacích stejně nebo aby combo box v jedné aplikaci vypadal na různých OS stejně? O tom se dá asi diskutovat donekonečna. :)

   1. rooobertek

    Re: flex

    Jednoznačne by to malo byť podľa nastavení usera v OS a prehliadači. Keby to tak nebolo, tak sa bežný user musí učiť pracovať s novým interfaceom pokaždé, ako navštívi novú stránku. To je nemysliteľné.

    1. Martin Malý

     Re: flex

     Zato teď jsou webové aplikace ovládané jednotně, až z toho zrak přechází, a nikdo se nic učit nemusí, jste chtěl říct…?

     Omlouvám se za jedovatost, ale právě mám za sebou hodinový boj s UI Facebooku. Mohu zodpovědně prohlásit, že ačkoli bylo ovládání přesně podle prohlížeče, tak ta aplikace (Facebook) se chová naprosto jinak než jiné webové aplikace. Tedy přesně to co píšete: Na každé stránce se musí „user“ učit pracovat s novým rozhraním.

     Chaos, který TEĎ ve světě UI webových aplikací panuje, je srovnatelný snad jen s érou DOSových aplikací.

     1. dc

      Re: flex

      facebook je dobry priklad totalne otrasneho UI. Osobne nechapem ako sa tak neprehladna aplikacia mohla stat tak popularna. Alebo pre beznych ne pocitacovo zatazenych ludi je to pochopitelne a len my mame skresleny pohlad ?

    2. Pavel Šimek

     Re: flex

     V době, kdy uživatel často přechází mezi různými zařízeními (počítač v práci, doma, notebook, mobily, TV) je mi bližší přesně opačný přístup, který razí cross-platform technologie. To znamená aby aplikace vypadala všude stejně. Samozřejmě je nutný určitý stupeň standardizace, a o to se právě snaží frameworky jako je Flex.

 2. Kacer

  SQL Injection

  No, neviem, tomuto by som velmi neveril, ved to vobec nema osetrene sql injections! alebo mi nieco uniklo?

  1. Tom KrchaAutor příspěvku

   Re: SQL Injection

   Je to sample kod, ktery si clovek upravi dle libosti.

   Pridanim mysql_real_es­cape_string se to lehce spravi na mistech, kde je potreba.

   Nejsem si 100% jist, ale u toho defaultne vygenerovaneho kodu to mozna resi tato funkce:
   mysqli_stmt_bin­d_param

   1. none_

    Re: SQL Injection

    Pokud jde o zabezpeceni samotneho Flex, resi se to zcela jednoduse a prehledne a to nastavenim validatoru, ktere umozni zadani jen nami definovanych znaku do inputu. Je jich nekolik moznych druhu od jednoduchych StringValidator, po RegExpValidator…

    Ovsem zabezpeceni na strane php by samozrejme melo byt taky…

  1. klikus

   Re: ukázka aplikace

   No nedávno jsme se tady na rootu o tom bavili. Jedná se pravděpodobně u tu letitou chybu flash playeru – neumí na linuxu pracovat s unicode. Lepši dát od flash ruce pryč, a nebo se smířit stím, že na linuxu je to zcela nepoužitelné (pužitelné snad jako přehravač videa) a počítat stím, že ty flash aplikace můžou běžet pouze na windows.

   1. Pavel Šimek

    Re: ukázka aplikace

    No to by byla škoda. Tom Krcha přislíbil, že (poté, co se úspěšně přimluvil za global error handling) se přimluví za bug s češtinou v transparent módu (důležité např. pro Facebook aplikace), což by bylo ideální spojit s:
    – unicode na Linuxu
    – lokalizace systémových textů Flash Playeru v závislosti na nastavení browseru

 3. vks

  flex

  myslím si, že je docela drzost, že se někdo pokusil něco pojmenovat flex, když to není ten bráška bizonů a jaků…

  když něco hledám o flexu, tak mi všechny vyhledavače pořád strkají tyhle hovadiny; jako by nebylo dost jiných TLA a „FLA“ (jako four-letter acronyms)

  proč neumí udělat unikátní název…
  (nevím kam tenhle zoufalý výkřik do tmy psát, tak se omlouvám za OT)

 4. TAP

  jak na češtinu?

  Funguje to krásně s Ascii, když se snažím dostat z SQL něco v UTF8(i dalších kódováních)píše to :

  Try encoding the response suitably before sending it. e.g. If a database column contains UTF-8 characters then use utf8_encode() to encode its value before returning it from the operation.

  Poraďte pls kam to utf8_encode()vec­pat. Asi do php že? Já se s tím při svých schopnostech budu drbkat dva dny :-)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3090