7 komentářů k článku Technical Leader, mytické stvoření:

 1. Oldis

  Technical leader je developer s přesahem do architektury, projekt a team managamentu. Takhle krátkej mohl ten článek být.

  1. magpies

   Re:
   Takhle bych to neshodil, je to docela dobře sepsané. Chybí mi u toho postranní komentář, jak u takového progressu, funguje osobní, normální, život mezi lidmi…

   1. Vít KotačkaAutor příspěvku

    Re:
    Takový „postranní komentář“ by asi byl zajímavý, ale v podstatě už nemá nic společného s technical leadingem, ale s psychologií a sociologií, takže by to šlo zobecnit na jakýkoli leading/management.

    Navíc by nijak neadresoval uvedené důvody, proč jsem článek napsal – tyto věci většinou potencionální leadery nezajímají a pokud by jim měly být zmíněny, asi by to chtělo samostatnou část: něco jako „Temné stránky leadershipu“ :-)

    Ale jak už ukázal @Oldis, dalo by se to taky shrnout jednou větou: Leader je osamělý.

  1. Radim Polášek

   Re: smarja
   Řekl bych že proto, protože se jiný lepší název nenašel.
   To jinak není nic nového, je to prostě člověk, který si někde tam kousek vedle dělá svoje a když všechno dobře funguje, tak se nijak zvlášť neprojevuje.
   Jak se ale objeví nějaký problém, se kterým si výkonní pracovníci týmu neví rady, tak on má takové znalosti a zkušenosti, že buďto radou nebo i přímo ten problém vyřeší.
   Tady koukám, že je toto vyřešeno i formálně nějakým platovým či jiným benefitem, já jsem zažil tyto lidi spíš jako neformální a neplacenou pozici ve firmě.

 2. Koleso

  Co to je za debilny clanok ? Nic sa z neho clovek nedozvie. neodpovedal ani na zakladnu otazku co technicky lider robi. Uplne desne odflaknuty clanok. Skoda casu ho citat.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=20532