15 komentářů k článku „Temná strana“ JavaScriptu:

 1. Petr

  Moc pekný

  Výborný článek, jako člověk co už pár let JavaScript dělá jsem nevěděl jestli se smát nebo plakat… Nakonec zvítězil smích a shledávám tento článek vtipnější než komixy na rootu. Navíc pěkné ucelené shrnutí. Díky!

   1. Jan PrachařAutor příspěvku

    Re: Moc pekný

    Díky za odkaz, tento článek jde víc do šířky, zabývá se i objekty a funkcemi. Hned na začátku mě pobavilo 2..toString();.

 2. brambora

  Re: "Temná strana" JavaScriptu

  Something, something, something, dark side. Something, something, something, javascript.

 3. ijacek

  nejasny ==

  Neni mi v sekci 2 u operatoru == jasne nasledujici :
  ‚2‘ == false
  ‚true‘ == false
  ‚false‘ == false

  Dle pravidel by melo dojit k prevodu na cisla, skutecne k tomu dochazi a tedy by mely vysledky byt 2 == 0, NaN == 0 a NaN == 0, vse nerovnosti. Pokud tedy autor mel na mysli, ze vsechny vyrazy jsou pravdive, pak je v clanku chyba. Pokud je to jinak tak mi to prosim vysvetlete. Dekuji :-)

  1. Jan PrachařAutor příspěvku

   Re: nejasny ==

   Máte samozřejmě pravdu. Autor měl na mysli nerovnosti

   '2' != true
   'true' != true
   'false' != true

   které zbrkle přepsal na rovnosti. Děkuji za pozorné čtení.

 4. Tany

  JSpowa

  Zamyšlení patří k V8 Engine a z něho stoupající nodeJS.

  JS je jiný, také jsem na něj nadával, nesnášel ho. Pak jsem v něm objevil zlatý grál programovaní, pište to co myslíte, jak to myslíte. (Lehko se řekne, pár let přemýšlení v php,c++ .. se těžko „vypne“)

  Noční můra programátora je to, že 15tiletá holka se naučí js imho o hodně rychleji než člověk zvyklý na ifdef hell. JS má takový, řekněme přirozenější přístup k jádru věci.

  Kup housky, nebo rohlíky .. nakup.push(kram[‚­housky‘] || kram[‚rohliky‘]) .. to je celkem intuitivní ne ?

  Vše je objekt, tak je to i v reálném světě ne ? Tak proč ne… undefined je instance objektu v globalnim prostoru, ale tak je to podle mě přirozené, ne ?
  Prodejte mi „bla“ .. to nevedeme

  JS poskytuje spoustu nebezpečných, možná i klasického pohledu nelogických možností, ale tam je to zase o tom, kdo to píše .. prasit se dá vše.

  Stačí se třeba podívat na ten humus mootools, to je správná cesta do pekel. Extendovat prototypy základních objektů, humus totální. Nebo třeba totálně „krásné“ věšení eventů $(‚.blah‘).li­ve(event,cb{e}), kde si člověk automaticky zaprasí celý document.

  1. RadekCZ

   Re: JSpowa

   Co máš přesně proti rozšiřování prototypů základních objektů? Pokud nerozšiřuješ přímo Object.prototype (což by teda dělalo neplechu, bylo by to na úplně všech objektech), tak to podle mě nic špatného není. Občas se mi prostě hodí moje vlastní metoda na polích, funkcích, řetězcích atp.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3664