28 komentářů k článku Testujeme posílání mailů z aplikace v PHP:

 1. Dalibor Šimáček

  Papercut

  Používám Papercut, podle všeho je podobný zmiňovanému smtp4dev. Umí rychle přepínat mezi Raw View (s hlavičkami), Body View (plain text obsahu) a HTML View (i se styly). Je jednoduchý a funguje zatím spolehlivě.

  1. Miloslav Hůla

   Re: Papercut

   Díky za tip na Papercut. smtp4dev-2.0 na WinXP SP3 padá neustále, škoda že se nevygeneruje alespoň nějaký bug report.

   Neznáte nějaký dummy SMTP server, který by uměl také pracovat s přílohami?

   1. dasim

    Re: Papercut

    Papercut mi nepadá, alespoň ne pod Win 7. To je asi jediné co můžu dodat, přílohy jsem zatím testovat nepotřeboval. Každopádně stabilní Papercut je.

 2. janpoboril

  Archivace na IMAP

  V produkčním prostředí bych rád ukládal všechny maily odeslané z PHP na IMAP server do odeslaných, konkrétně do Gmail schránky, aby bylo možné při komunikaci s klienty jednoduše vidět co jim přišlo z systému. Napadá Vás nějaké řešení?

  1. František Kučera

   Re: Archivace na IMAP

   Odesílat to i sám sobe ve skryté kopii a na serveru si udělat filtr, který tyto zprávy přesune do složky Odeslaná pošta.

   1. Radim Daniel Pánek

    Re: Archivace na IMAP

    Jak to myslíš? Dyť přes IMAP se dá přesunout zpráva do jiné složky, tedy i do odeslané.

    1. František Kučera

     Re: Archivace na IMAP

     Některé SMTP servery ukládají poštu, která přes ně projde, zároveň do příslušné složky do schránky odesílatele – takže není potřeba zprávu odesílat po síti dvakrát (jednou přes SMTP a podruhé přes IMAP pro uložení do schránky).

 3. Kedy

  smtp4dev padá

  Jako „dummy SMTP server“ používám doposud „Test Mail Server Tool“, ten ukládá eml soubory na disk.

  Chtěl jsem zkusit smtp4dev ale ten když mu přijde e-mail tak spadne. Mám WINXP SP2, netušíte někdo kde je problém ?

  1. Martin

   Re: smtp4dev padá
   Mne zas chvíľu fungoval Test Mail Server Tool, potom prestal, neprišiel som na príčinu ale odvtedy používam smtp4dev a funguje dobre, na win7. Takže to mám opačne ako ty :)

   1. Radim Daniel Pánek

    Re: Testujeme posílání mailů z aplikace v PHP

    Přesně, taky bycch šáhnul po skriptu pro Linux. Jenže error414 pořídil 8GB ram, tak na všechno chce aplikačky :-D :-D :-D

 4. Pilgrim

  SugarCRM

  Jedna věc je zajistit odesílání, ale to zvládne každý. Větší efektivitu vidím v tom, ohlídat si zda email do schránky dorazil a zda si ho vůbec adresát přečetl. Toto má částečně hezky vyřešený SugarCRM, který do každého emailu dává 1px obrázek s adresou skriptu, který po zavolání (načtení obrázku) zapíše informaci, že si email adresát přečetl. Nevýhoda je v tom, že některý klienti nestahují obrázky ve zprávě automaticky, ale až na vyžádání.

  1. František Kučera

   Doručenky v e-mailech

   „Nevýhoda“ :-)

   Spíš výhoda. To jsou legitimní bezpečnostní důvody, že se tyhle obrázky nenačítají ;-) Ne každý chce být sledován (zvlášť když ten e-mail může být odeslaný spamerem nebo jiným záškodníkem). Serióznější je použít klasické doručenky – ty jsou jednak standardní a jednak respektují přání uživatele (někdo je odesílá vždy, někdo jen po ručním potvrzení, někdy nikdy…). Ty skryté 1px obrázky jsou zákeřnější a neslušné.

   1. Pilgrim

    Re: Doručenky v e-mailech

    V tomto případě je to nevýhoda, jinak co se týče bezpečnosti emailů, tak je to samozřejmě výhoda. Ale pro potřeby programování je daleko jednodušší hodit do mailu 1px obrázek a na zavolané url si to zpracovat, než dělat skript, který by vyčítal doručenky a ještě to někam podle nich zapisoval. Však doručenku i obrázky stejně někdo musí odkliknout. :-)

 5. Radim Daniel Pánek

  Testování obsahu odeslaného emailu

  Spíše se přikládním u kládání „příklad v linuxu“ do souboru z důvodu, že pokud provádím „integrační test“, tak samozřejmě chci zkontrolovat odeslání emailu z aplikace, nicméně bych chtěl otestovat i výsledný email – resp. jeho syntax.

  Představuji si to jako testování externího zdroje a napadá mě, že ukládání do souboru je lepší řešení, než testování odeslaných emailů IMAPem.

  1). Otestuji odeslání emailu
  2). Uložím email do souboru do root_projektu/tes­ts/_files/
  3). Otestuji existenci souboru
  4). Otestuji, zda-li se v těle souboru nachází řetězec který mě zajímá

 6. Tomáš Fejfar

  Neoescapovaná zpětná lomítka v kódu?
  V ukázkách kódu zmizela zpětná lomítka. Takže jsou trochu nepřehledné :) Můžeš to fixnout ty, @martinhujer nebo to musí udělat @hassmann ?

 7. Vendula

  SMTP nic nezachytí
  Nedaří se mi prosím zprovoznit upozornění o zachyceném odeslaném e-mailu.

  Používám XAMPP a stahla jsem si smtp4dev, odkomentovala jsem v php.ini řádky pro port a localhost a smtp4dev spustila, ale po odeslání se mi nezobrazí nic.

  Zkoušela jsem to i na jednoduchém scripnu pro odeslání zprávy a taky se nic nezobrazilo, tak netuším, kde je to třeba ještě povolit.

  Firewall brána mi to taky neblokuje – je odblokováno.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3512