6 komentářů k článku Úvod do jazyka Scratch (Raspberry Pi – Uživatelská příručka):

 1. Jirka

  Jsem trochu zmaten …
  Scratch mám stažený už několik let. Když jsem jej objevil, byl jsem nadšený z představy, že takto budu moc trochu přiblížit svým dětem, čím se živím (vývojář) a třeba je to taky trochu zaujme. V té době ale byly ještě nejspíš dost malé, aby je to zaujalo. Teď mi to článek připomněl a chtěl jsem si stáhnout nějakou soudobou verzi, abych provedl druhý pokus o nabídku dětem. Potíž je však v tom, že na stránce projektu jsem nikde nenašel možnost si program stáhnout. Buďto jsem slepý, nebo ta možnost skutečně není. Pokud se musím pro stažení nejprve registrovat, což ale není nikde uvedeno, tak je ten web udělán nejhorším možným způsobem.

  Posléze jsem byl nucen část webu věnovanou stažení aplikace vyhledat – a existuje:
  http://scratch.mit.edu/scratch_1.4/
  nebo
  http://scratch.mit.edu/scratch2download/

  … ale ani dodatečně po té jsem na hlavní stránce projektu nenašel žádný odkaz s nabídkou stažení. Buďto jsem extrémně neschopný, nebo je extrémně špatně udělaná ta stránka projektu Scratch. Neříkám, že nutně platí druhá část tvrzení. Samotný Scratch je prima. Je nicméně škoda, že je to celé spáchané ve Flashi.

 2. Martin Kopta

  Projekt Code Club přichází do ČR
  Pokud Vás Scratch zaujal, podívejte se na projekt Code Club, který v Británii pořádá programovací kroužky pro děti od 9 do 11 let. Oldu Neubergera (ex Libimseti.cz) a Petru Hubačovou (ex StartupYard) tenhle projekt zaujal natolik, že se teď pokoušíme přenést zkušenosti z něj k nám.

  Hledáme pro pilotní projekt vedoucí kroužků.

  Jestli máte zájem spolupracovat, ozvěte se. :)

   1. Martin Kopta

    Re: Projekt Code Club přichází do ČR
    Code Club v Británii je necelé dva roky stará aktivita. Většinou funguje při školách, většinu kroužků vedou sami učitelé, zbytek hlavně rodiče nebo sourozenci dětí. Programuje se ve Scratchi a MIT přímo s Code Clubem spolupracuje. Jsou k dispozici již hotové projekty, které budeme ze začátku přebírat a lokalizovat.

    Od ledna bychom rádi pro věc nadchli pár (doslova) ředitelů škol, aby poskytli učebny, a našli vedoucí kroužků. Příští školní rok bychom rádi už rozjeli kroužky na mnoha školách. Vpodstatě nejvíc budeme potřebovat ty vedoucí kroužků.

    1. David Ondřich

     Re: Projekt Code Club přichází do ČR
     Martine, jak to s Code Clubem vypadá? Tohle mě hodně zajímá, možná bych mohl alespoň trochu času vyšetřit a pomoct. Jsou někde dostupné nějaké informace?

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=10614