9 komentářů k článku Vyvíjíme pro Android: Bližší pohled na pohledy – 1. díl:

 1. Kuba

  Zásek

  Dobrý den,

  děkuji za sepsání tutoriálů ohledně programování pro Androida. Bohužel, když jsem já programoval, java ani nebyla. Proto bude možná následovat hloupá otázka.

  Zasekl jsem se u článku „Vyvíjíme pro Android: Bližší pohled na pohledy – 1.díl.“

  Ve View.Activity.java (obsah překopírován ctrl ins / shift ins) mám chybovou hlášku na řádku 13 u funkce/metody/pro­cedury či jak se to dnes budeme nazývat. Přikládám prtscreen. Jsem naprostý začátečník a tutoriál čtu slovo po slovu. Nerad bych pokračoval bez vyřešení. Téma je staré tři měsíce, přesto pokud by někdo věděl…

  http://s9.postimage.org/kklf5of2n/chyba.png

  Děkuji
  Kuba

  1. Matěj KonečnýAutor příspěvku

   Re: Zásek

   U Vás je problém s tím, že jste importoval špatné rozhraní – místo View.OnClickLis­tener používáte DialogInterfa­ce.OnClickLis­tener.

   1. Kuba

    Re: Zásek

    Děkuji mnohokrát. Samozřejmě jsem zapátral a chybu si opravil ihned poté, co jsem zmáčknul na odeslat(klasika, bez registrace nelze mazat příspěvek). Každopádně jsem si koupil knihu základů a jdu krůček po krůčku. Tím nechci říct, že Vaše články jsou špatné. Naopak, ale vy toho bohužel umíte evidentně tolik, že neptřebujete zmínit věci samozřejmé. Samozřejmé -> pro začátečníka zásadní.

    Až nastuduji, vrátím se!

    Kuba

 2. Jailmando

  Chyba při spouštění aplikace

  Dobrý den,
  vytvořil jsem celou aplikaci dle vašich poznámek, ale když jí chci vložit do emulátoru, či mého mobilního zařízení, vždy aplikace spadne.. Všechny chyby, které mi to hlásilo při startování aplikace jsem odstranil, ale stále se nenačte a spadne.. Nevíte kde bych mohl mít chybu.
  Děkuji za radu.

  1. Matěj KonečnýAutor příspěvku

   Re: Chyba při spouštění aplikace

   Dobrý den,
   omlouvám se, ale z daných informací nedokážu ani odhadnout, co je za problém. Mohl byste, prosím, zkusit nějak nahrát alespoň text výjimky, jíž to vyhodí, když program spadne? Nebo to už žádnou chybu nehlásí?
   Matěj

 3. vaca

  new view se nezobrazi
  Dobrý den,
  mám otázku k vytovořenému View v = new View(this); programově. Toto view se námá zobrazit?
  Jedná se jen o view vytvořené v paměti? Pokud bych jej chtěl zobrazit je možné jej vložit porgramově do layotu?
  A potom ještě jeden dotaz: public void hideView(View v) tato procedura se nidky nezavola. Tedy aspon v prikladu nikde volana neni.
  Predem dekuji za odpovedi.

 4. vaca

  public void hideView(View v)
  Dobrý den,
  druhý dotaz z předchzího komentáře beru zpět, procedura je volána. Jen jsem byl nepozorný. Omlouvám se.

 5. Petr

  setAlpha
  Zdravím, v textu s přehledem základních vlastností View je uvedeno, že vše je pro level API 4, pokud není řečeno jinak. Ovšem metoda setAlpha je až od API 11. Eclipse mi začal kvůli tomu řvát a co jsem kouknul do dokumentace, tak je tomu skutečně tak.
  Eclipse mi nabídl jako řešení přidat nějaké anotace, vybral jsem @TargetApi(Build.VERSION_CODES.HONEYCOMB)
  před onClick metodu.
  Seriál je už tedy trochu starší, ale kdyby to autor četl, mohl by prosím připsat k tomuto problému nějaký komentář přímo do článku? Případně tam dopsat, že setAlpha je až od API 11?

  1. Ievgen

   Re: setAlpha
   Taky jsem měl podobný problém. Aby odstranit tuto chybu, v AndroidManifest.xml musíme nastavit android:minSdkVersion=“11″. Ted‘ tam máte pravděpodobně 4.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3681