15 komentářů k článku Web Inspektor dělá ze Safari nástroj pro vývoj stránek:

   1. Martin Hassman

    Re: Firefox
    A IE8 už bude mít také podobný nástroj, tím se nám prohlížeče pomalu kompletují 8-) Zkusíme na Zdrojáku postupně představit všechny.

   2. kraag

    Re: Firefox
    jo? a zkousel si ho? Se neda s firebugem srovnavat. To ze jdou udelat hezky screenshoty je fain, ale pouzitelny to neni.

    Zkousel sem v tom ladit bug v safari -> kliknutim na cast stranky se sice otevre zdrojovy kod, ale otevre se nazacatku a ne v miste kde je prislusna cast. Nevsiml jsem si, ze by tam sel menit kod. Tusim ze to funguje blbe s frame a co je nejvtipnejsi, tak ten kod co sem potreboval opravit se v tom pro jistotu ani nezobrazil.

    Takze na obrazky a recenze hezke – pouzitelne zatim vubec

    1. Martin Hassman

     Re: Firefox
     Píšete o té starší verzi, nebo o té nové, která vyšla před několika dny a kterou popisuje článek?

    2. viprion

     Re: Firefox
     Mno – celý problém je asi v tom, že titulek článku říká Safari, zatímco článek jako takový je o WebKitu. Takže pokud jste to zkoušel v Safari (já mám 3.1.2 (5525.20.1)), tak Vám pravděpodobně nefunguje to, co článek popisuje. Na druhou stranu je určitá šance, že pokud nainstalujete WebKit, bude Vám fungovat spousta věcí navíc.

     Mimochodem – zvolíte-li v současném oficiálním buildu Safari "Inspect Element", tak se kód stránky otevře na místě, kde se onen elementál vyskytuje a na stránce v browseru je zvýrazněn. Přejdete-li v inspectoru jinam, zvýrazní se v prohlížeči příslušná část stránky. Měnit kód tam asi opravdu nejde, ale nebudu nad tím hloubat – nikdy jsem to nepotřeboval…

    3. Jirka

     Re: Firefox
     Používám sice vývojářskou verzi 4 (takže ani přesně nevím, co všechno stávající oficiální verze dělá a nedělá), ale mohu potvrdit, že u mne funguje vše, co je zde popsáno a také toho využívám. Lze editovat vše – jak samotný zdroják, tak jednotlivé položky stylového předpisu – cokoliv. A otevírání zdrojáku na nesprávném místě neznám.
     Samozřejmě používám také FireBug pro FF a oba nástroje považuji za rovnocenné. Jen forma prezentace některých záležitostí (stavy komunikace při AJAXových operacích apod.) mi zatím připadá trochu použitelnější ve FireBugu.

     1. kraag

      Re: Firefox
      no zkousel sem to asi pred 2-3 tydny. a to v google chrome. Takze pokud vyslo neco novyho v necem jinem, tak to sem nevidel.

    1. warriant

     Re: Firefox

     Mea culpa… Ani nevím, co tu mám :). Zrovna taková užitečná věc.

     Vycházel jsem z okamžitých výsledků hledání Googlu a nějak jsem zprávu o final verzi nezahlédl.

     1. warriant

      Re: Firefox
      No tak jsem se zrovna podíval znova a opravdu je poslední "alpha 2"… A to se _dá_ označit jako "na cestě".

 1. igi

  na win xp nefunguje
  Mám Win XP Pro + Safari 3.1.2 (525.21)+Web Kit -r37458.
  Webkit jsem nainstaloval, aktivoval v nastavení Safari, restartoval Safari. V menu se mi sice objevila položka Develop … ale když z ní téměř cokoli vyberu vč. ShowWeb Inspector, tak se nic nestane … neví někdo co s tím?
  Díky
  igi

  1. Martin Hassman

   Re: na win xp nefunguje
   Vzpomínám si, že na jedné instalaci mi to dělalo totéž. Nevím, čím je to způsobeno, ale vyřešil jsem to reinstalací Safari.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2834