11 komentářů k článku WebExpo 2012 rozhodně nezklamalo:

  1. arron

   Re: Tak snad pořadatelé vědí, co dělají

   Já nevím, možná jsem naivní, ale přijde mi, že ať už jsou to programátoři, manažeři nebo designeři, tak angličtina prostě už dneska musí být jejich druhá přirozenost ne?

  2. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: Tak snad pořadatelé vědí, co dělají

   Tak určitě to bude risk, ale Vašek je myslím zvyklý s WebExpem riskovat už od začátku a docela se mu to těch pět let daří 8-)

   Každopádně má ještě dost času na to, aby to rozhodnutí změnil. Vůbec bych se nedivil, kdyby si do té doby ještě udělal nějaký průzkum a definitivně se rozhodl až pak.

   1. PMD

    Re: Tak snad pořadatelé vědí, co dělají

    Když porovnám kvalitu prezentace letošních zahraničních a tuzemských spíkrů, pak ti zahraniční byli všichni o několik tříd napřed. Na druhou stranu, namátkou Almada nebo Honzu Krále taky jde poslouchat… Snad to příště Sťoupa nějak rozumně namíchá.

 1. Čelo

  Re: WebExpo 2012 rozhodně nezklamalo

  Do věty „Richard Bartl rozdělil uživatele/hráče dle jejich motivací“ by se hodilo přidat „Richard Bartl rozdělil uživatele/hráče MMORPG dle jejich motivací“.

  Původní výzkum byl zamířen na tyto hráče. Širší aplikaci se myslím sám Bartl bránil. Ale jako teoretický základ a podklad je to dobré vědět.

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: WebExpo 2012 rozhodně nezklamalo

   Já jsem si říkal, že to rozdělení Bartl provedl dost dávno před jakýmikoliv pokusy o gamifikaci. Přednáška se tomu víc nevěnovala. Díky za poznámku, tady v komentáři to stačí, snad tu někdy budeme mít samostatný článek o gamifikaci, kde se tomu budeme věnovat víc.

   1. Čelo

    Re: WebExpo 2012 rozhodně nezklamalo

    Ono přesněji by tam mělo být MUD, ale tady hrozí, že mladší generace čtenářů nebude vědět o čem je řeč :)

 2. no.identity

  dalsi webexpo v EN?

  To snad ne, jestli znalost anglictiny prekladatelek bude jako na letosnim webexpu. Byl jsem na anglicke prednasce o Unit testech a ten preklad byl otresny. Nakonec jsem si sluchatka sundal a mel z prednasky vic, nez kdyz jsem prvnich 10 minut poslouchal prekladatelku. Ke konci jsem si zkusil dat na usi sluchatka znovu, jestli nahodou nevymenili prekladatelku a hadejte co se stalo.. prave ze nic, neprekladal uz nikdo.. to by se asi stavat nemelo.

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: dalsi webexpo v EN?

   Otázkou je, zda by se mezinárodní WebExpo vůbec mělo překládat.

   1. Vojtěch Semecký

    Re: dalsi webexpo v EN?

    Já jsem to teda také pochopil tak, že se nic tlumočit nebude. Že příští ročník bude prostě mezinárodní konference pouze v angličtině.

 3. Nedato

  Filosofování

  „Ondřej Válka před přednáškou poznamenal, že weby jsme tvořili respozivně odjakživa. E-shop pro milion produktů vytvoříme jinak než e-shop pro několik desítek. V takovém případě pracujeme responzivně k informacím a přijde nám to samozřejmé. Dnes ovšem diskutujeme, zda je správné řešení dělat responzivní web vzhledem k prohlížecím zařízením.“

  „Ondra Váleček před přednáškou poznamenal, že weby jsme tvořili přístupné odjakživa: naším cílem bylo, aby Běžný Franta Uživatel mohl na náš web jednoduše přistoupit. V takovém případě bereme přístupnost za samozřejmost. Dnes ovšem diskutujeme, zda je správné nechat na stránky přistupovat i ne-Běžné Franty Uživatele.“

  Ta konference mohla být hezká, ale podobné filosofující úvahy/bonmoty odrazují. Jen od mála lidí totiž dopadnou dobře, tedy obsahují nějaký nepovrchní vhled – tahle citace je ale jen zoufale dutá. Možná s tím máme jako národ nějaký problém a český Twitter vypadá jak vypadá, protože nikdo neumí dělat rychlé a zároveň chytré poznámky. Možná je to ukecaností češtiny?

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3721