12 komentářů k článku Začínáme s AngularJS:

 1. Twista

  angular :)

  pecka, uz aby byli dalsi, tenhle dil mi prijde sice takovej hodne uspechanej (hop sem, hop tam, ale ve vysledku nic moc) tak doufam ze ty dalsi se nad Angularem trosku pozastavi :)

  diky

  jinak proklikl web skolajs.cz a

  503 Service Unavailable

  No server is available to handle this request.

  :D

  1. Jakub MrozekAutor příspěvku

   Re: angular :)

   Ahoj,

   díky za reakci:-)

   No uspěchanej…export z Google Docs toho dílu byl na 11 A4, což je myslím nejvíc z celého seriálu a veškeré aktivity kolem vydání toho článku tentokrát zabraly cca 15 hodin (napsání celého článku, neustálé přepisování částí pro větší srozumitelnost, zdrojové kódy, testování aplikace, nahrání demo verze na hosting, article & code review od několika lidí před vydáním + diskuse a zapracování připomínek do článku, převod do redakčního systému na Zdrojáku, přidání všech odkazů, nahrání obrázků, xkrát si celý text před vydáním přečíst atd.), takže obsah článku je to, co dokážu v rámci týdne, který na to vydání je, vytvořit.

   Já doufám, že článek poskytl základní představu o tom, co ten framework je, co dokáže, jaké jsou jeho výhody, jak vypadají zdrojáky aplikace v něm napsané a odkazy na mnoho zdrojů. Pokud něco není srozumitelné, není problém napsat do diskuse a danou věc rozebrat, ostatně na to ty diskuse jsou.

   V dalších dílech se kromě Node.js budu věnovat i Angularu v rámci vyvíjené aplikace docela dost (řekněmě 50% Node.js, 35% AngularJS, 15% zbytek). Nakonec v něm vznikne větší aplikace, takže co nebude jasné z článků, to doufám bude jasné ze zdrojáků.

 2. koudejak

  Metody Services

  Přijde mi to hodně zrychlený úvod, ale i tak pěkné :).
  Jen bych doplnil, že u Service není třeba pro $resource definovat metody index, show, create, update, remove. Objekt $resource už v základu obsahuje save (POST), get (GET), query (GET/isArray), remove/delete (DELETE) a opětovná definice je celkem zbytečná práce.
  A ještě pár drobných tipů, na co si dát pozor u $resource:
  1) Odstraňuje lomítko na konci url. Většinou to asi nevadí, ale pokud ho server očekává, může to způsobovat problémy.
  2) Pokud je v url endpointu uvedena kompletní url včetně domény a portu (http://localhost:123), tak angular bere :123 jako další proměnou a nahrazuje to standardním způsobem.

 3. Dominion

  Angular je fajn

  Pokusal som sa s nim riesit jeden Enterprise projekt, bohuzial je to nehorazne uzavrety (kopec anonymnych funkcii) frmwork. Je vhodny akurat tak na web pages mozno.
  Resource napriklad vobec nevie pracovat s „application/x-www-form-urlencoded“.
  Na standardne volania je prakticky nepouzitelny bez customizacie.
  Dost som sa s nim natrapil, nakoniec som zistil, ze som zdebugol uz fakt cely jeho kod. Mozno verzia 2.0 ;-)

  KAZDPADNE: IGOR MINAR ROCKS!!!! :-)

 4. vidya

  awesome

  Dobry clanok o veciach ktore nemusia byt zrejme pri citani dokumentacie More AngularJS Magic to Supercharge your Webapp
  Taktiez odporucam nainstalovat angularjs-batarang

  Prave dokoncujem prvy projekt v angularjs (mobilny web) a som velmi spokojny s tymto fw. Je velmi produktivny a aj jednoduchy, len po uvodnom zoznameni je treba si nastudovat veci ako $digest, alebo fazy kompilacie direktiv, hlavne ak clovek zacne pouzivat jquery pluginy.

 5. Ugo

  super fw

  I přes nedostatečnou dokumentaci a některé mouchy je to super FW, tvoříme s ním velice rozsáhlou aplikaci, bohužel nedá se říci v něm, jelikož na to prostě nestačí, je to vhodné spíš jako templat. systém na lehčí projekty a tak musíme kombinovat – resp. nevím jak na to jinak :). (víceaplikační aplikace) Některé věci jsou vážně magie a tak doufám že se seriál o angularu zmíní pořádně do hloubky – zasloužil by si to. Každý článek natožpak v češtině je k nezaplacení. Už se těším na firefox OS + angular => možná mě po X letech zase začne bavit „programovat“ :-P

 6. PeSi

  Snažím se chápat, ale asi nerozumím psanému textu
  Omlouvám se, ale můžete mi někdo vysvětlit význam následující věty?

  Vytváříme zde službu page, který obsahuje závislost na službu $resource.

  Je ta věta vůbec česky? nebo je to nějaký „programátorský“ novotvar? Tato a podobné formulace v českých článcích z nich dělají doslova peklo. Nicméně i tak za ně děkuji, alespoň mně dokážou nasměrovat :)

  1. Karel

   Re: Snažím se chápat, ale asi nerozumím psanému textu
   Snažíte se autora „nachytat“ na jednom překlepu. Nejdříve ale zkuste Vy sám vyprodukovat tak rozsáhlý článek bez chyby. Jsem přesvědčen, že se Vám to nepodaří – když jste v těch Vašich čtyřech kratičkých větách zvládl hnedle chyby dvě.

 7. AngularZačátečník

  Jak na nový Angular
  Byl by prosím návod na Angular2, který je údajně přepracovaný oproti AngularJS?

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3747