3 komentářů k článku Začněte používat jazyk Julia 1.0. Představujeme možného nástupce R.:

 1. Vláďa Smitka

  Já už začal s výzvou v Pythonu – protože mám ve svém okolí několik lidí, co přechází z R do Pythonu, nebo úplně začínají, tak jsem přepsal příklad v R krok za krokem do Pythonu s Pandas.

  https://github.com/lynt-smitka/spacilova

  Rád přijmu PR na řešení v Julii. Když se mi bude chtít, možná ho i sám napíšu, Julii máme v našem Jupyter labu.

 2. Vláďa Smitka

  Tak jsem jí dal šanci, ale moc spokojený s tím nejsem. Odolal jsem pokušení použít knihovny z Pythonu, které se pro dané řešení přímo nabízely, takže nevím, zda jsem použil nejvhodnější možné… Rychlost mi přišla o několik řádů nižší, než to samé v Pythonu. Docela jsem zápasil s dokumentací (hlavně u knihoven).

  Výsledek: https://github.com/lynt-smitka/spacilova/blob/master/spacilova-julia.ipynb

  Lze si všimnout, že historgram vypadá trochu jinak, než v předchozích případech – je totiž započítána i okrajová hodnota, takže co v R a v Pythonu byla skupina <50-60), tak zde je (50-60>, to je ale možná dané chováním dané knihovny.

  I když se nestane mojím oblíbeným jazykem, tak vidím velkou sílu v možnosti spolupráce s Céčkem a Pythonem.

 3. Petr Kajzar

  Díky za pěkný článek!

  Pobavila mě vaše výzva, tak jsem si odpoledne taky pohrál s Julií. Nedokončený výsledek je na webu. Než jsem stačil vyřešit graf, tak mi Julia začala stávkovat a nechce už překompilovat žádné balíčky. Takže mám jen CSV a tabulku… Díky za dobrý nápad s praktickým příkladem – člověk se to takhle naučí snadněji, než když pasivně čte tutoriály. :-)

  @Vláďa Smitka: Skvělé, díky. :-)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=21638